YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım'dan 3. köprü açıklaması
İstanbul'a yapılması planlanan ve bir çok tartışmayı da beraberinde getiren 3. köprüyle ilgili plan çalışmalarının 2,5 ayda tamamlanacağını ifade eden Bakan Yıldırım, ardından ihale çalışmalarının başlayacağını bildirdi.
Yıldırım'dan 3. köprü açıklaması
18 Mayıs 2010 / 14:25 Güncelleme: 18 Mayıs 2010 / 14:26

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) gerçekleştirilen "Türk Bölgesel Yolcu Uçağı Çalıştayı"nın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, İstanbul'da yapılması planlanan 3. köprü çalışmalarına ilişkin soruya, "Şu anda plan çalışmaları yapılıyor. 2,5 ayda bu işlemlerin tamamlanacağını düşünüyoruz. Ondan sonra ihaleye çıkılacak. Bunun ilanları yapılacak. İhale değerlendirmeleri yapılacak.

İhaleyi kazanan firmayla sözleşme yapılıp iş başlayacak. Süreç başlamıştır. Ne kadar hızlı gideceği işlerin tamamlanmasına bağlı, kamulaştırmalar var. Amacımız bu yıl içinde ihaleyi gerçekleştirmek" yanıtını verdi. CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a ait olduğu iddia edilen ve internette yer alan görüntülerle ilgili bir gelişme olup olmadığının sorulması üzerine ise Yıldırım, olayın yargı sürecinde olduğunu, yargının gerekli araştırmayı yaparak olayla ilgili sonuçları ortaya çıkaracağını söyledi. Yıldırım, dolmuş uçak projesinin sorulması üzerine ise, dolmuş uçakların çalışmaya başladığını ve Tokat, Siirt, Kastamonu ve bazı küçük havaalanlarına uçuş gerçekleştirdiğini ifade etti. (İHA)

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜYE İSİM BULDUK !
 // BATUHAN
Hep ölmüş insanların ismi konuluyor oysaki yaşayan İstanbula çok emeği geçen Ülkemize 8 yıldır tarihinde görülmemiş hizmetler veren Sn.Başbakanımızın ismini verelim "RECEP TAYYİP ERDOĞAN" Köprüsü olsun hayatta iken ödüllendirelim onure edelim.Bu iyi bir örnekte olabilir eser bırakanların sayısı artabilir çivisizleride belki gayrete getirir.Yinede Karar TBMM'nindir....
18 Mayıs 2010 14:51
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler