YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım'a kötü haber
Yıldırım'a kötü haber
30 Mart 2012 12:40
Futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a mahkemeden kötü haber.

''Futbolda şike'' iddialarına yönelik soruşturma kapsamında cezaevinde tutuklu olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, ''usulüne uygun gözaltına alınmadığı ve bu nedenle manevi zarara uğradığı'' gerekçesiyle Hazine aleyhine açtığı 5 bin liralık manevi tazminat davası reddedildi.

Kadıköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada söz alan Yıldırım'ın avukatı, ''3 Temmuz 2011 tarihinde gözaltına alınan müvekkili Aziz Yıldırım aleyhine tv ve basında propagandalar yapıldığını ve müvekkilinin yıpratıldığını'' öne sürerek, tazminat taleplerinin kabul edilmesini istediklerini bildirdi.

Görüşü sorulan cumhuriyet savcısı ise ''gözaltı ve yakalama kararlarının yasalara uygun gerçekleştiğini'' savunarak, tazminat talebin reddine karar verilmesi gerektiğini ifade etti.

Davayı karara bağlayan hakim, Yıldırım'ın Hazine aleyhine açtığı 5 bin liralık manevi tazminat davasının, ''usulüne uygun gözaltına alındığı'' gerekçesiyle reddine karar verdi. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler