YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Esad geçiş sürecinde kalabilir ama gelecekte yeri yok
Yıldırım: Esad geçiş sürecinde kalabilir ama gelecekte yeri yok
20 Ağustos 2016 13:13
Başbakan Binali Yıldırım, "Önümüzdeki 6 ayda Suriye'de daha aktif rol oynayacağız. Esad geçiş sürecinde kalabilir ama gelecekte yeri yok.. Esad geçiş sürecinde muhatap kabul edilebilir" dedi.

Başbakan Yıldırım yabancı medya temsilcileri ile yabancı dilde yayın yapan yerli medya kuruluşlarının temsilcilerini Vahdettin Köşkü'nde kabul etti.

Başbakan Binali Yıldırım burada yaptığı açıklamada, "Suriye'nin etnik olarak bölünmesine izin vermeyeceğiz. Önümüzdeki 6 ayda Suriye'de daha aktif tol oynayacağız. Esad geçiş sürecinde kalabilir ama gelecekte teri yok.. Esad geçiş sürecinde muhatap kabul edilebilir" ifadelerine yer verdi.

ABD İADE SÜRECİNİ HIZLANDIRMALI

Yıldırım, FETÖ elebaşı gıyabi tutuklama kararı bulunan Fetullah Gülen hakkında "FETÖ lideri Gülen'in iadesi konusunda ABD'den süreci hızlandırmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

TOPLANTI İKİ SAAT SÜRDÜ

Saat 10.15'te başlayan görüşme yaklaşık 2 saat sürdü.

Görüşmede, ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Çin, Japonya ve Katar gibi ülkelerde yayın yapan ajans, TV ve gazetelerin temsilcileri yer aldı. Buluşmaya uluslararası ajanslardan, AA, Associadet Press, AFP, Reuters, DPA, Xingua ve Bloomberg'in temsilcileri; CNN İnternational, ARD, Al Jazeera Arapça, France 24, TRT World ve Al Araby Televizyonlarının temsilcileri ile The Wall Street, Journal, The New York Times, Asahi Shimbun, Süddeutsche Zeitung, Le Figaro, Daily Sabah, Hürriyet Daily News ve The Times gazetelerinin temsilcileri katıldı. 

 

yarin
 // Murat Paris
Siz yarin esedin yanina oturacagniz onlanda anlasacaksiniz sisinin yaninada gideceksiniz oralarda musluman mi olmus umrunuzda degil munafik...
20 Ağustos 2016 14:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler