YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Bundan böyle hukuk dışında hareket edenler...
Başbakan Yıldırım, "Bundan böyle görevlerini yaparken, bu gibi hukuk dışında hareket edenler olursa en şiddetli şekilde üzerlerine gidilecektir. Bugün birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var" dedi.
Yıldırım: Bundan böyle hukuk dışında hareket edenler...
19 Temmuz 2016 / 10:48 Güncelleme: 19 Temmuz 2016 / 11:24

Başbakan Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirecekleri görüşmenin ardından ortak açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile yaptığı ortak açıklamanın önemli satır araları:

"Bundan sonra daha dikkatli olmamız lazım. Bu işler halledilirken durumdan vazife çıkaran provokatörler her zaman mümkündür. Bunlara fırsat vermememiz gerekir. Bu işlere tevessül edenlere de gereken cevabı anında vermemiz lazım." 

"Birtakım görüntülerin sosyal medyada yayınlanması konusunda hassasiyetimiz had safhadadır ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Bundan böyle de görevlerini yaparken, bu gibi hukuk dışında hareket edenler olursa en şiddetli şekilde üzerlerine gidilecektir. Bugün birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var, kardeşlik söylemini daha da geliştirmeye ihtiyacımız var." 

"Türkiye bir hukuk devleti. Hukuk içerisinde kalarak işler yoluna konacak, yanlış yapanlar Türk adaletine teslim edilecek. Ondan sonra adalet gereğini yapacak. Hiç kimse fiziki şiddetle karşılık vermek, intikam almak gibi bir duygu içerisinde olamaz. Hukuk devletinde asla böyle bir şey kabul edilemez."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler