YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım: Bu mudur Müslümanlık?
Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da öğretmenler ile buluştu.Öğretmenlere seslenen Yıldırım, 235 masum insan hayatını kaybetti, yüzlerce yaralı. Bu mudur müslümanlık? Bu mudur insanlık?"
Yıldırım: Bu mudur Müslümanlık?
24 Kasım 2017 / 21:10 Güncelleme: 24 Kasım 2017 / 22:05

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul'da öğretmenlerle buluştu. Öğretmenler günü etkinliğinde Yıldırım'ın  konuşmasından öne çıkan bazı satır başları:

Türkiye'de terörü sona erdirmenin yolu, milli ve manevi değerlere sahip nesillerin yetişmesidir. Bizim hassas olduğumuz 3 tane kırmızı çizgimiz var. Birincisi bölgesel milliyetçiliğe karşı olmak, ikincisi mezhepsel, dini milliyetçiliğe karşı olmak ve üçüncüsü de etnik milliyetçiliğe karşı olmak. Farklı farklı olabiliriz, kimimiz Kürt, kimimiz Türk, kimimiz Arap, Türkmen, ne olursak olalım, bizi birleştiren ay yıldızlı bayrağımızdır, 780 bin kilometrekare vatan toprağımızdır, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'mizdir, 81 milyon vatan evladı, milletimizdir. Bunlar bizim birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi sağlayan en önemli, olmazsa olmaz özelliğimizdir.
Çocuklarımız her yönüyle gelişmiş, okuyan, düşünen, sorgulayan, uygulayan ve sonuçlandıran; öz güveni yüksek bireyler olarak yetişmeli. Bunun sağlanmasında en büyük pay öğretmenlerindir.
İki yıl önce, terör örgütlerinin kandırarak dağa çıkardığı çocuk, genç sayısı 600'lerde iken bu sene 5'e inmiştir.
(Mısır'daki saldırı) 235 masum insan hayatını kaybetti, yüzlerce yaralı. Bu mudur müslümanlık? Bu mudur insanlık?"

 

 // bascavus
İsrailé abd ye vatanın satan yöneticiler ve dini onderlerinin olursa katliam olur...
25 Kasım 2017 07:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler