YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yıldırım Başbakan adayı mı?
Yıldırım Başbakan adayı mı?
15 Aralık 2011 16:28
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, siyasi gelişmelerle ilgili sessizliğini bozdu. Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal a daki “Görüş Farkı”na konuşan Bakan Yıldırım,  Başbakan R.Tayyip Erdoğan’ın aday olması halinde Köşk’e yakışacağını söyledi. Erdoğan’ın aday olup olmayacağının şimdiden kestirilemeyeceğini söyleyen Yıldırım, “Adaylığı,çıkıp,çıkmaması  nihayetinde kendi kararı . Ama oraya çıkması icab eden , oraya yakışan birisi var ise en bu en başta Sayın Başbakandır” dedi. Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresinin 7 yıl olduğunu, bunun hükümet görüşü haline geldiğini de açıkladı.

“Başbakan Adayı”mısınız?

Binali Yıldırım’ın ismi Başbakan Erdoğan’ın Çankaya Köşkü’ne çıkması durumunda olası Başbakan adayları arasında da geçiyor. Başbakan ve  İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için “İşimize bakalım,boşverin.Bunlara kafa yorup,verimimizi düşürmeyelim.Önümüzde dünya kadar iş var. İzmirlilerin Belediye Başkanlığına layık görmelerini şükranla karşılarım ama beni İzmir vekili seçiler,görev verdiler. Şimdi onun gereğini yapmamız lazım”karşılığını verdi.

Başbakan, hasta yatağında çalışmış

Başbakan Erdoğan’ı ameliyat sonrası ziyaret eden birkaç isimden birisi olan Binali Yıldırım,”Başbakan’da bir fani, neticede her insanın hasta olma hakkı var.Bazı şeylerin abartıldığı kanaatindeyim. Herkes işinin başında işler tıkır tıkır yürüdü.Başbakanımız o durumda bile bize işleri sordu. “Şu iş ne oldu?” diye raporlar aldı,talimatlar verdi”

Recep Tayyip Erdoğan Havalimanı’na yeşil ışık

Giresun-Ordu arasına yapılan havalimanına Recep Tayyip Erdoğan ismi  olmasına Bakan Yıldırım yeşil ışık yaktı. Giresun Valisi’nin bu yöndeki talebine, “Gayet tabii. Niye olmasın canım. Böyle bir karar alırlarsa pekala olabilir” diyen Yıldırım, kararın alınması durumunda konuyu Başbakan Erdoğan’a ileteceklerini söyledi. Yıldırım, “Havalimanını bitirelim de iş isme kalsın. Bu konu şu an bizim gündemimizde değil.Gündeme geldiğinde Sayın Başbakanımızla istişare ederiz” dedi.

Yıldırım, Dersim’i bombalayan uçağı kullanan Sabiha Gökçen’in isminin havalimanından silinmesi talebine ise, “Savunma Sanayi Müsteşarlığının yaptırdığı havalimanıdır. Bununla ilgili bir tasarruf olmadı. O konu bizi doğrudan ilgilendirmiyor” demekle yetindi.

Davullu,zurnalı gözaltılar yanlış

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyona ilişkin soruları da cevaplayan Yıldırım,”Bunlar sadece İzmir’e oluyor diye düşünmek yanlış,duygusal,siyasi yaklaşımlardır.Ankara’nın soruşturma sayısı 500’den, İstanbul’un da  1500’den fazla. İzmir 3’ncü sırada geliyor.Tutuklama,gözaltı yargının işi.Bizden de tutuklananlar oldu. Bizim Buca belediye başkanımız tutuklandı, sonra suçsuz olduğu ortaya çıktı ama iş işten geçti. Biz kıyamet koparmadık,miting yapmadık,yargıyı protesto etmedik.Herkes yargıya güvenmek zorunda” dedi.Yıldırım, Eylül ayında Muhsin Yazıcıoğlu soruşturmasından dolayı Emniyet’in Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne operasyon yaptığını ve 3 görevlinin halen içerde olduğunu da hatırlattı. İzmir’deki gözaltı yöntemini eleştiren Binali Yıldırım, “Yeri yurdu belli insanları böyle baskın yapıp,davul zurnayla almanın anlamı yok. İnsanları  tedirgin edip,kimyalarını bozmaya gerek yok. Daha medeni şekilde yapılabilirdi” dedi. Memleketi Erzincan ile milletvekili seçildiği İzmir’e bakışı arasında hiçbir fark olmadığının altını çizen Yıldırım, “İzmir’in hayrına olan,vatandaşın hayatını kolaylaştıran her konuda yerel yönetimle birlikte çalışıyoruz. Umut ediyorum o arkadaşlar da suçsuzdur. Bir an önce görevlerinin başına dönerler”

binali yıldırım çok değerli bir kişi amabence
 // mevlüt
aday olursa gençlik ve spor bakanı egemen bağış aday olmalı bence çok zeki birisi...
16 Aralık 2011 00:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler