YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yiğit Bulut’tan Ertuğrul Özkök’e gönderme
Bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan Başbakan Başdanışmanı Yiğit Bulut, hükümetin 2008 yılında IMF ile masaya oturmadığı için medya yoluyla baskı altında tutulmak istendiğini iddia etti.
Yiğit Bulut’tan Ertuğrul Özkök’e gönderme
30 Ağustos 2013 / 07:32 Güncelleme: 30 Ağustos 2013 / 11:14

Başbakan Başdanışmanı Yiğit Bulut, Gezi Olayları 'nın dış kaynaklı bir tertip olduğunu belirterek, olaylarının sinyallerinin aslında yıllar önce verildiğini söyledi.

Ertuğrul Özkök 'ün 5 Haziran 2012 yılında Hürriyet Gazetesi 'ndeki köşesinde yazdığı 'Türkiye 'nin Tahrir 'i Neresi Olacak' başlıklı yazısına göndermelerde bulunan Yiğit Bulut, Türkiye 'nin gelişmekte olduğu dönemlerde bu tip tertiplerin yapıldığını, özellikle 2008 yılında hükümetin IMF ile stand-by anlaşmasına oturmamasının ardından hükümete yönelik iç baskının özellikle medya yoluyla yapıldığını ifade etti.

AB ülkelerinin küçüldüğü dönemde Türkiye 'nin 5-6 kat fazla büyüme göstermesinin çevreyi rahatsız ettiğinin altını çizen Bulut, gazetecilerin büyük bir kısmının geçmiş alışkanlıklardan dolayı hükümete IMF ile anlaşma konusunda baskı yaptığını ancak birtakım gazetecilerin dış bağlantılı tertiplerin içinde olduğu imasında bulundu.

baykal bağırıyordu
 // erdoğan
O dönemde bırakın ertuğrul özkök'ün ne yazdığını chp genel başkanı geleceğin başbakan adayı kendisinin sosyal demoktat , anti kapitalist olduğunu iddia eden baykal bangır bangır bağırıyordu Hükümet bir an önce ımf ile anlaşmalı diye o günleri hiç unutmadık sayın baykal ...
30 Ağustos 2013 Cuma 18:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler