YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yiğit Bulut o iddialar için ne dedi?
Yiğit Bulut o iddialar için ne dedi?
25 Şubat 2014 15:10
Başbakan Erdoğan'ın Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, Başbakan Erdoğan'ın sabah saat 8.30'dan itibaren Başbakanlık binasında toplandığı iddiasını yalanladı.

Başbakan Erdoğan'ın şu an Ankara'daki ikametinde bulunduğunu belirten Yiğit Bulut, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın 'acil toplantı' yaptığına yönelik iddiaları yalanladı. "Bazı gazetelerin internet sayfalarında Sayın Başbakanımızın sabah 8.30'dan itibaren ses montajiyla ilgili Başbakanlık binasında toplantı yaptığına dair iddialar var." diyen Yiğit Bulut, "Bu iddialar tamamıyla gerçek dışı olup, Sayın Başbakan şu anda Ankara'da ikametinde bulunuyor." dedi.

"Gerçek dışı hatta komik"

Dün akşam "acil zirve" yapıldığı iddiasının da gerçek olmadığını ifade eden Yiğit Bulut, şunları yazdı: "İkincisi dün akşam "acil zirve" koduyla verilen haberler de gerçek dışı hatta komik... Sayın Başbakan dün gece mesaisinde Libya Başbakanı Zeydan, Ban Ki Moon ve Derviş Eroğlu ile telefon görüşmeleri yapmış olup bunların bitmesi sonrası mesaisini tamamlamıştır."

"Ciddiye alınacak gelişmeler değil"

"Montaj setleri, mikserler ve ses kartları ile yapılan bu montajlar beklenen gelişmeler olup bazılarının iddia ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve çalışma arkadaşlarını meşgul edecek kadar ciddiye alınacak gelişmeler değildir... Bu saldırı, hatta daha da aşağılık versiyonları beklenen gelişmeler olup bunlardan medet umanların zavallılığını ortaya koymaktan başka bir sonuç da üretmez..."

"Piyasalardaki hareketlere gelince... Dün kimlerin açığa satış yaptığına dikkatli bakarsanız çok şey görebilirsiniz..."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler