YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yezidiler için dünyayı ayağa kaldıran muhalefet partileri Bayırbucak'a sessiz
Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir, "Yezidiler için dünyayı ayağa kaldıran muhalefet partilerinden, aynı hassasiyeti Bayırbucak Türkmenleri için de göstermelerini istiyorum" dedi.
Yezidiler için dünyayı ayağa kaldıran muhalefet partileri Bayırbucak'a sessiz
26 Kasım 2015 / 13:15 Güncelleme: 26 Kasım 2015 / 14:12

Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Başkanı Özdemir Özdemir, Esed ve Rus güçlerinin Türkmenlere saldırılarına ilişkin "Yezidiler için dünyayı ayağa kaldıran muhalefet partilerinden aynı duyguları, aynı hassasiyeti Bayırbucak Türkmenleri için de göstermelerini istiyorum" dedi.

Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'deki iç savaştan etkilenen Bayırbucak Türkmenlerine sahip çıkan Türkiye'nin onların bütün ihtiyaçlarını karşıladığını dile getirdi.

Bayırbucak Türkmenlerinin Türkiye'nin bir parçası olduğunu bütün dünyanın bildiğini ifade eden Özdemir, Türkiye'nin oradaki halka el uzatmasını istemeyen bazı güçlerin, Bayırbucak Türkmenleri ile Türkiye arasındaki sıcak kardeşliği bozmaya çalıştığını belirtti.

"Bu saldırılar, bütün Türkmen Alevilerini son derece üzdü"

İran'ın Türkmenlere yaptığı zulmü bütün dünyanın bildiğini söyleyen Özdemir, "Bu saldırılar, Anadolu'da yaşayan bütün Türkmen Alevilerini son derece üzdü ve derinden yaraladı" ifadelerini kullandı.

 

AA

tuna
 // tuncay
aaa hemşerim seninki de hayalden başka bişey olmamaış.sen hiç muhalefetin bu millet için hayırlı bir işe bismillah dediğine şahit oldun mu? bu şeytanın karındaşları bu millete ihanetten başka bişeyi reva görmezler .bu acaib ve garaip ruhsuzlar topluluğu bu ülke için hayırlı bir rüya bile görmek istemezler.bunlar doğuştan sabıkalı.bunları idare ve sevkedenlerin suratlarına bak.hiçbirinde nur yok hepsi nursuz suratsız.
...
26 Kasım 2015 Perşembe 22:43
 // umut turk
Bizdeki muhalefet evlere şenlik, biri dine düşman memlekete düşman ne halt olduğunu bizde anlayamadıkları daha, diğeri zaten PKK o en azından safını belli ediyor ben hainim diyor . ya öbürü kendini milliyetçi adlediyor ama başındaki hayirci zattan parti çizgisini dahi kaybetti. Allah tan müslüman bir iktidarimizz varda yuregimize bir nebze olsa da su serpiyor. Arkadaş bu kadar hainim içinde Rabbim bizi koruyor yoksa halimiz harap. Allah müslümanların yar ve yardımcısı olsun inşallah....
26 Kasım 2015 16:24
bu memlekette milli muhalefet yok, biline.
 // zülfikar
adamın hasısın, helal olsun size. şu açıklamayı; bir muhalefet partisi yapamıyor memleketimde. dün desticinin konuşması tarihe geçmeli. oradaki kardeşlerimizin ağır silahlara ihtiyacı var diyor, çünkü karşı taraf ağır silah kullanıyor diyor. ulan mit tırları sakız mı götürüyordu? kim durdu? sen devletin arkasında durdun mu?hepiniz paralel in ağzıyla konuştunuz, gıkınız çıkmadı. şimdi gelmiş hükümet silah yardımı yapması falan gerekiyor diyor. yatacak yeriniz yok kardeşim.hepsinde vebaliniz var...
26 Kasım 2015 Perşembe 14:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler