YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yetmez ama evet" dediler
12 Eylül'de yapılacak olan halkoylamasında aydınlar, sanatçılar ve akedemisyenlerden oluşan "Yetmez ama evet" platformu üyeleri ortak bir metinde bir araya geldi.
"Yetmez ama evet" dediler
11 Ağustos 2010 / 08:19 Güncelleme: 11 Ağustos 2010 / 08:28

12 Eylül'de referandumda oylanacak olan anayasa değişikliği için akademisyenler, aydınlar, sanatçılar ve gazetecilerden oluşan "Yetmez ama evet" platformu üyeleri, ortak bir metin etrafında bir araya geldi.

Önceki akşam Muammer Karaca Tiyatrosu'nda düzenlenen destek toplantısında, "Yetmez ama evet" başlıklı metin imzaya açıldı. Metinde, "12 Eylül Anayasası'ndan ve ruhundan tümüyle kurtulmamızı sağlayacak yeni bir anayasa istiyoruz. Mevcut anayasa değişiklik paketi 12 Eylül Anayasası'ndan tümüyle kurtulmak yönündeki taleplerimizi karşılamıyor. Ama bu paket, darbe anayasasının çöpe atılması yönünde önemli ilk adımdır; bu yüzden 'yetmez ama evet' diyoruz." denildi.

İlk iki günde 250'yi bulan imzacılar arasında Osman Can, Lale Mansur, Hale Soygazi, Nihal Bengisu Karaca, Oral Çalışlar, Görkem Yeltan, Ferhat Kentel, Ahmet İnsel, Doğan Tarkan, Avi Haligua, Baskın Oran, Berat Özipek, Zeynep Tanbay, Yıldıray Oğur, Sezai Temelli, Roni Margulies, Mehmet Uçum, Ayhan Ogan, Rojin, Cihat Gökdemir, Şenol Karakaş gibi isimler yer aldı.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler