YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeşil de mi o evdeydi?
Yeşil de mi o evdeydi?
10 Ekim 2010 11:28
Yeşil hayatta mı? Çeşitli iddialar ortaya atıldı. Polisin 2006'da bir operasyonda aralarında Yeşil'in oğlu Murat Yıldırım'ın da bulunduğu 14 kişi bir evde gözaltına alınmıştı. İddialara göre Yeşil de bu evdeydi fakat son anda kaçmış

JİTEM'in kurucusu Ergenekon sanığı emekli albay Arif Doğan'ın iddiaları ile yeniden gündeme gelen Yeşil kod aldı Mahmut Yıldırım'ın yaşayıp yaşmadığı tartışmaları devam ediyor.

Yeşil'in yaşadığı tartışmaları 4 yıl önce de gündeme gelmiş ve polis baskınından son anda kurtulduğu iddia edilmişti.

‘EVDEN SON ANDA KAÇTI'

İstanbul Organize Şubesi, Kadıköy'de bir sigortacıyı bacağından vurdurttuğu iddia edilen Murat Yıldırım'ı yakalamak için “Şafak” ismi verilen soruşturma başlattı. 14 Şubat 2006 günü yapılan operasyonda aralarında Yeşil'in oğlu Murat Yıldırım'ında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı. Oğlunun yakalandığı Kadıköy'deki evde Yeşil'in de kaldığı ancak baskından kıse süre önce evden ayrıldığı iddia edildi.

CERRAH YALANLAMIŞTI

DöneminİstanbulEmniyet Müdürü Celalettin Cerrah önce “ölmüş birini neden arıyayım” sonra da “Operasyonunu Murat Yıldırım'a yönelik yaptık” açıklaması yapmıştı.

Artık sıra yargının görevini yapmasında

Sanıkları arasında Albay Cemal Temizöz'ün de bulunduğufaili meçhullerdavalarının müdahil avukatı Tahir Elçi,faili meçhul cinayetlerkonusunda en büyük görevin yargıya düştüğünü söyledi. Elçi, “1993-1995 yılları Güneydoğu bölgesi için oldukça karanlık bir dönemdi. İşlenen cinayetler bir bir gün yüzüne çıkıyor. AlbayCemal Temizözdavası bunun en çarpıcı örneğidir. Yargının bu anlamda adil bir kararlar vererek, suçluları en ağır şekilde cezalandırması gerekiyor” dedi.

ÖZAL VE BİTLİS SUİKASTLERİ ÇÖZECEK

Turgut Özal ve şehit Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis'in ölümlerinin üzerindeki sis perdesinin aralanması gerektiğine dikkat çeken Elçi “Özal ve Bitlis'in ölümüyle ilgili yıllar sonra gelen itirafları önemsiyoruz. Çünkü, karanlık bir dönemde şüpheli bir şekilde yaşamlarını yitirdiler. Bu olayların sis perdesi aralanırsa Türkiye'nin demokratikleşme alanında önünde bulunan engellerin büyük bir bölümü de kalkacaktır” dedi.

Star

yeşili gördüğümü zan ettim...
 // ibrahim çelikoğlu
Eğer uzun boyluysa,Yeşili gözlerinden tanıdım.Yüzünü saklar gibiydi.Sakalı herhalde yoktu.
Yüz hatlarında oynanmış.Çiçek desen değil.Ameliyat desen zor.O günlerde yorum yapmıştım.Çalışma yapıldı.Ya acaele yok edildi veya bulunamadı.DİASA'da kamera kayıtları olması gerekirdi veya duruyordur......
10 Ekim 2010 13:36
karanlık güçlere dokunamıyanlar...
 // ibrahim çelikoğlu
Ergenekonun birlikte çalıştığı Yabancı Haberalma güçleri,"karanlık"güçlerdir.Çok insanla çalışmaz.İşbirliği yaptıkları uzaylı teknelojilerdir.Görünmezler.Bir bakmışınız karşınızdalar.Karanlık olmaları bundandır.Türkiye'de binlerce ispatı yapılamıyan ölümlerin olduğunu herkez biliyor.İspat edemiyor.Türkiye'nin her karış toprağını tarayabiliyor,uğuşturucu kesimini kandırıp bütün işlerini ayrıca gördürttürüyor.Özal ve Şehit Bitlis'i...
10 Ekim 2010 13:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler