YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yerini önceden yapmış!
İstifa sorularına verdiği “Rövanş sonrası zekice konuşuruz” cevabının sırrı ortaya çıktı.
Yerini önceden yapmış!
15 Kasım 2011 / 07:37 Güncelleme: 15 Kasım 2011 / 07:39

Türk futbolunun son günlerdeki bir numaralı gündem maddesi, A Milli Ta kım'ın başarısızlığı ve Teknik Direktör Guus Hiddink'in görevde kalıp kalmayacağı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile 2012 Temmuz ayına kadar sözleşmesi bulunan Hollandalı hocanın akıbetinin bugünkü Hırvatistan maçı sonra sı büyük ölçüde belli olması bekleniyor. Ancak tecrübeli teknik adamın muhtemel bir ayrılığa karşı hukuki olarak kendisini bir süredir hazırladığı ortaya çıktı.

Elini güçlendirdi

Gazeteniz BUGÜN'ün ulaştığı bilgilere göre Hiddink, 3 Temmuz'da patlak veren şike skandalının ardından bir süredir yanında gezdirdiği avukutlarına, yürütülen soruşturma ile ilgili tüm verileri toplama talimatı veriyor. Durumdan haberdar olan TFF yetkilileri, önce bu hamleye bir anlam veremese de daha sonra Hiddink'in kurnaz planı ortaya çıkıyor. Buna göre Hiddink olası bir sözleşme sonlandırma görüşmesinde masaya elinde "Şike olayının patlak vermesinin ardından çalışma sistemim bozuldu. Rahat değildim. Türkiye'deki kaos ortamı beni etki ledi" diyebilecek verilerle oturmak amacında.

Yapılan analizlere göre Hiddink'in burada iki hedefi var:

(1) İleri ki süreçte kendisi ay rılmak isterse bunun ‘haklı bir fesih’ olduğunu ispatlamak istiyor. Böylece sözleşmede yazılı olan alacakların tamamını TFF'den tahsil etmenin peşinde.

(2) Hiddink sözleşmeyi TFF’nin feshetmesi ihtimaline de hazırlıklı. Eğer TFF anlaşmayı tek taraflı bozar ve Hiddink’in alacaklarında da herhangi bir kesintiye gitmek isterse tecrübeli hoca elindeki verilerle hukuki olarak haklı konuma geçmeyi amaçlıyor.

“Onları almayın” iddiası

Hırvatistan’a 3-0 yenildiğimiz maçta bilerek sarı kart görerek cezalı duruma düşen milli futbolcular ile ilgili ciddi bir iddia ortaya atıldı. Bir TFF yetkilisinin bu oyuncular için “Bir daha Milli Takım’a alınmasınlar” önerisi getirdiği öğrenildi. Ancak bu teklifin TFF yönetim kurulunda kabul görmediği bildirildi (Bugün)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler