YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yere izmarit bile atmayan PKK (!) kalleşlikte sınır tanımıyor
Son dönemde yaptığı katliamlarla kendinden söz ettiren PKK hainliğe doymuyor. Türlü kalleşliklerle polis ve askerlerimize saldıran teröristler kirli yüzlerini her fırsatta gözler önüne seriyor...
Yere izmarit bile atmayan PKK (!) kalleşlikte sınır tanımıyor
28 Temmuz 2015 / 22:25 Güncelleme: 29 Temmuz 2015 / 08:32

Kimi çevrelerce her fırsatta şirin gösterilmeye çalışılan çevreci PKK (!) kalleşlikte sınır tanımıyor. 

Son dönemde yaptığı katliamlarla birçok ocağa ateş düşüren teröristler hainliklerine kaldığı yerden devam ediyor. 

İşte PKK'nın son dönemdeki kanli icraatları:

Jandarma komutanını ailesinin yanında şehit ettiler

Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın eşi ve çocuğunun da yer aldığı otomobile silahlı saldırı düzenlendi. Ağır yaralanan Kulaksız Malazgirt Devlet Hastanesine kaldırıldı. Kulaksız burada yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Hain saldırıyı  PKK üstlendi.

medya1.jpg

Bankadan para çekerken arkadan saldırdılar

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çarşıya çıkan Uzman Çavuş Ziya Sarpkaya, uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit oldu.

Sivil olarak çarşıya çıkan Ziya Sarpkaya'ya arkadan yanaşan kimliği belirsiz bir kişi, iki el ateş ettikten sonra bir araçla uzaklaştı.

Kafasına aldığı iki kurşunla ağır yaralanan asker, Şemdinli Devlet Hastanesine kaldırıldı. 27 yaşındaki Ziya Sarpkaya, hastanedeki müdahalelere rağmen şehit oldu.

Uyurken başlarına ateş ettiler!

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde, 2 polis memuru, evlerinde başlarından tabancayla vurularak şehit edildi. Hayatını kaybeden polis memurlarının isimlerinin 24 yaşındaki Feyyaz Yumuşak ve 25 yaşındaki Okan Uçar olduğu belirlendi.

Polis memurlarının susturuculu silahla enselerinden vuruldukları belirlendi

HPG'ye yakın bir internet sitesinde yapılan açıklamayla Ceylanpınar'da 2 polisimizin şehit edilmesi olayı PKK'lı teröristler tarafından üstlenildi. 

hd2.jpg

Kaza var diye çağırıp şehit ettiler

Diyarbakır'da, maskeli teröristler kaza tutanağı tutmak için araçtan inen polislere kurşun yağdırdı. Polis memuru Tansu Aydın şehit oldu, Ali Karahan ise ağır yaralandı

Hastane ve ambulanslara da saldırdılar

Şırnak Cizre'de bir hastaneye uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı. PKK'lılar Mardin'in Nusaybin ilçesinde de ambulansları taradı!

Köprüleri havaya uçurdular

Muş-Kulp karayolu üzerinde bulunan ve şehirler arası ulaşımı sağlayan iki köprü, PKK tarafından patlayıcılarla havaya uçuruldu.

Hizmet götüren her şeye saldırıyorlar

Saldırılarına her geçen gün yenilerini ekleyen PKK, Doğu ve Güneydoğu bölgelerine hizmet götürülmesine de müsaade etmiyor. 

Her fırsatta iş makinelerini yakıp işçileri kaçıran PKK böylelikle amacını da ortaya koymuş oluyor.

İşte son 1 haftada yaşananlar:

24 Temmuz:  PKK  Van'ın Çaldıran ilçesinde 3 TIR'ı, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bir kurtarıcı, Diyarbakır'ın Hani ilçesinde 2 otomobili, Siirt'in Şirvan ilçesinde HES baraj inşaatında bir kamyon, 2 mikser ve bir iş makinesini yaktı.

as12.jpg

25 Temmuz: Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde termik santrale kömür çıkaran bir şantiyeyi basan bir grup PKK'lı terörist, 6 iş makinesini yaktıktan sonra 15 işçiyi kaçırdı. Aynı şantiyeyi 4 gün önce de basan PKK'lı teröristler iş makinelerini ateşe vermiş, kaçırdıkları 2 işçiyi ise daha sonra serbest bırakmıştı.

26 Temmuz: Genelkurmay Başkanlığı, PKK’nın, Kars’ın Sarıkamış İlçesinde yapımı devam eden sulama göletinin şantiyesinde iş makineleri ve kamyonları yaktığını belirtti.

27 Temmuz: Erzurum'da PKK üyeleri, asfaltlama çalışması yapan yedi iş makinesiyle gasp ettikleri bir aracı yaktı.

 

KANALAHABER.COM - ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler