YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni yüzünü görmek istedi
Akdeniz Üniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, Uğur Acar'ın yeni yüzünü görmek istediğini söyledi.
Yeni yüzünü görmek istedi
26 Ocak 2012 / 15:55 Güncelleme: 26 Ocak 2012 / 15:52

Prof. Dr. Özkan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ilk yüz ve iki kol nakillerinin beşinci gününde olduklarını belirtti.

Uğur Acar ile ilgili herhangi bir enfeksiyon ya da komplikasyon olmadığını ifade eden Özkan, ''Uğur, gayet iyi. Bizimle konuşarak iletişim kuruyor, isteklerini belirtiyor. Gayet uyumlu. Şu ana kadar en ufak problemimiz yok'' diye konuştu.

Özkan, ''Uğur Acar'ın durumu sizi şaşırttı mı'' sorusuna, ''Şaşırtmadı, sevindirdi. Dünyada tecrübe çok az. Olanlara baktığımızda daha ilerideyiz. Bu bizi sevindirdi'' diye yanıt verdi.

Uğur Acar'ın bugün çay içmek istemesiyle ilgili soru üzerine de Özkan, ''İçebileceği ne varsa istiyor. Biz de veriyoruz. Herşey istiyor artık. Normal bir insanın iştahı var. Bu da bizi sevindiriyor'' diye konuştu.

Prof. Dr. Özkan, gazetecilerin ''Yüzünü gördü mü '' sorusu üzerine, ''Bugün ilk defa böyle bir istekte bulundu. Birkaç güne kadar onu telafi ederiz. Biraz daha şişlikleri insin. Ona durumunu göstereceğiz. Bunda gizli saklımız yok'' dedi.

Genelkurmay ve YÖK Başkanı ile çok sayıda milletvekilinin kendilerini arayarak tebrik ettiğini de belirten Özkan, herkesin kendilerine desteklerini ilettiğini vurguladı.

Özkan, hastalarının kimlik yenilemelerinin de 12-18 ay içinde yapılacağını sözlerine ekledi.
 
İki kol nakledilen Kavdır'ın sağlık durumu
 
İki kol nakledilen Atilla Kavdır'ın ise halen yoğun bakımda tutulduğunu belirten Özkan, cerrahi olarak herhangi bir problem olmadığını, durumunun iyiye gittiğini bildirdi.

Atilla Kavdır'ı yoğun bakımdan çıkarmak için acele etmediklerini, hastanın genel problemlerinin devam ettiğini belirten Özkan, ''Dünden çok daha iyiyiz ama asla normal servise çıkaracak kadar uyandırmadık'' diye konuştu.

Kavdır'a büyük bir doku nakledildiğini, böbrek ve karaciğer üzerine yük olması nedeniyle bacağını aldıklarını ifade eden Özkan, hastanın olabilecek en iyi yerde olduğunu kaydetti. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler