YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni yol uygulaması bugün başladı
Yeni yol uygulaması bugün başladı
03 Eylül 2012 10:39
Toplu ulaşımı hızlandırmak için düğmeye basıldı... İstanbul'da yeni yol uygulaması bugün başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) toplu taşımayı rahatlatmak ve arttırmak için planladığı "Toplu Taşıma Yolu" (Bus Lane) uygulaması bugün başladı. Uygulama ilk olarak pilot bölge olarak seçilen Topkapı-Millet Caddesi-Aksaray yolunda gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen "Toplu Taşıma Yolu" (Bus Lane) uygulaması bu sabah saat 07.00’den itibaren uygulanmaya başlandı. Uygulama ilk olarak pilot bölge olarak seçilen Millet Caddesi- Topkapı-Aksaray ve Şirinevler-Mahmutbey yolunda gerçekleştirildi. Uygulama trafiğin yoğun olduğu hafta için sabah 07.00-10.00 ile akşam 16.00-20.00 saatleri arasında yapılacak. Bunun dışında diğer araçların kullanımına açık olacak.

Uygulamanın ilk gününde trafik polislerinin de yol boyunca görev başında olduğu görüldü. İlk gün nedeniyle habersiz olan ve yanlışlıkla (Elektronik Denetleme Sistemi) EDS alanına giren sürücüler uyarıldı. Uygulamanın ilk saatlerinde İETT otobüslerinin duraklara rahat girip çıktığı dikkat çekti. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler