YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni Vali'den ilk açıklama
İstanbul'un çiçeği burnunda Valisi Hüseyin Avni Mutlu ayağının tozuyla ilk açıklamasını yaptı... Mutlu açıklamasında, ''İstanbul ve İstanbulluların emrinde güzel şeyler yapabilmek için çaba sarf edeceğiz'' dedi.
Yeni Vali'den ilk açıklama
13 Mayıs 2010 / 12:06 Güncelleme: 13 Mayıs 2010 / 12:08

İstanbul Valiliğine atanan Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sur Kaymakamlığınca Keçi Burcu'nda düzenlenen ''Teknoloji Sergisinin'' açılışı sonrası gazetecilerin İstanbul Valiliği görevine atanmasıyla ilgili sorularını yanıtladı.

İstanbul'un Türkiye'nin en büyük ve dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğunu, bu nedenle ''Aziz İstanbul'' olarak ifade edildiğini kaydeden Mutlu, şöyle konuştu:

''İstanbul'un böyle bir markası var. İstanbul, ülkemizin her köşesinden yurttaşımızın yaşadığı bir şehirdir. İstanbul'a ve İstanbulluya layık olmaya çalışacağız. Böyle bir kentte görev yapmak bir mülki amir için gerçekten büyük onurdur. Bu onurlu görevi layıkıyla yapabilmek, en büyük dileğimiz İstanbul ve İstanbulluların emrinde güzel şeyler yapabilmek için çaba sarf edeceğiz.''

Devletin ve hükümetin Diyarbakır'ı kucaklamak için büyük özen gösterdiğini ve bölgeye çok ciddi kaynaklar aktararak, sorunları çözmeye çalıştığını vurgulayan Mutlu, kendisinin de özellikle şehrin tarihi kimliği ve kültürüyle uyumlu bir sevgi şehri olabilmesi için çalıştığını söyledi.

''GELECEK DİYARBAKIRLILAR İÇİN ÇOK DAHA İYİ OLACAK''

Mutlu, 3 yıla yakın görev yaptığı Diyarbakır'da devletin sağladığı kaynakları Diyarbakır'ın emrinde en verimli şekilde kullanmaya çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:

 ''Diyarbakır'ın en önemli sorunu bir sevgi şehri olabilmesi için imajının düzeltilmesiydi. 3 yıldır Diyarbakırlılarla birlikte bir yürek oluşturmaya ve bu yüreğin içini sevgiyle doldurmaya gayret ettik. Geriye dönüp baktığımda burada önemli bir mesafe aldığımızı düşünüyorum. Bu şehrin gerçek misyonun sevgi olduğunu bütün Diyarbakırlılarla paylaşmaya çalıştık. Diyarbakır 8 bin yıllık bir tarihi geçmişi olan kutsal bir kent. Bu kentin gerçek kimliğiyle tanıtabilmek için ciddi çaba gösterdik. Önemli bir yere geldiğimizi düşünüyoruz. Artık Diyarbakırlılar kentinin sevgi şehri olduğunu ve özellikle bunu ön plana çıkarmayı önemsediler. Bu duygularla Diyarbakır'dan ayrılıyorum. Diyarbakırlılar gelecekle ilgili beklentilerini yüksek tutsunlar. Diyarbakır yatırımlar konusunda da büyük mesafe aldı. Gelecek bu kent için çok daha iyi olacak. Diyarbakır yakın bir gelecekte ülkemizde önemli bir noktaya gelecektir. Sevgi dolu kenti huzursuzluktan uzak tutsunlar. Birbirimize sarılalım, sevgiyi büyütelim ve paylaşalım. Diyarbakırlıların sevgilerini gönlümde yaşatacağım.'' (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler