YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni TBMM Başkanı kim olacak?
Yeni TBMM Başkanı kim olacak?
13 Kasım 2015 19:59
Meclis'teki yemin töreni sonrasında gözler yeni başkanının kim olacağına çevrildi. AK Parti'nin adayının seçilmesi kesin görünüyor.

Meclis'teki yemin töreni sonrasında gözler yeni başkanının kim olacağına çevrildi. AK Parti'nin adayının seçilmesi kesin görünüyor. Peki İsmet Yılmaz mı devam edecek, üç dönem kuralının kalkmasıyla geri dönen Cemil Çiçek yeniden başkan mı olacak? Kulislerde adı geçen bir isim daha var; İsmail Kahraman.

İsmail Kahraman kimdir?

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Talebe Cemiyeti Başkanlığı, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı, Birlik Vakfı, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Başkanlıkları, Özel Sektörde İdare Meclisi Başkanlıkları, Çalışma Bakanlığı Müşavirliği, XX. ve XXI. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Kültür Bakanlığı yaptı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Üyesi ve Mütevelli Heyeti Başkanlığı yapmaktadır. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden İstanbul 1. Bölge 1. sıra milletvekili adayı olarak seçimleri kazandı.
 
Evli ve dört çocuk babasıdır.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler