YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni Şafak'tan Reza Zarrab'ın rüşvet iddialarına cevap
İstanbul'daki 17 Aralık operasyonunda tutuklanan Reza Zarrab savcılıkta verdiği ifadesinde Yeni Şafak muhabirinin kendisinden rüşvet istediğini iddia etti..
Yeni Şafak'tan Reza Zarrab'ın rüşvet iddialarına cevap
21 Aralık 2013 / 21:51 Güncelleme: 21 Aralık 2013 / 22:13

Medyada 17 Aralık'taki operasyonda gözaltına alınıp daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Reza Zarrab'ın ifadesinde Yeni Şafak Gazetesine yönelik olduğu iddia edilen sözlerine yanıt geldi.

Yeni Şafak gazetesinden rüşvet iddialarıyla ilgili bir açıklama yapıldı ve Zerrab ile yapılan görüşmenin kaydı yayınlandı İşte o açıklama:

Reza Zerrab ile yapılan görüşmenin kaydı

17 Aralık'taki operasyonda gözaltına alınıp daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan işadamı Reza Zerrab'ın Yeni Şafak Gazetesine yönelik olduğu iddia edilen sözleri bazı medya organlarında yer almıştır.

Ekonomi Şefimiz Yakup Kocaman, 11 Ekim 2013 günü saat 17.27'de adı kayıtlı '0555 413 .. ..' numaralı telefon aracılığıyla Reza Zerrab ile 13 Ekim günü gazetemizde yayınlanan haber üzerine bir görüşme yapmıştır. Kocaman, bu görüşmeyi kendi sesini kaydedecek şekilde ses kayıt cihazına kaydetmiştir. Zerrab ise rüşvet istendiği iddiasını, polis tarafından el konulan telefonunda ses kaydı olarak bulunduğunu savcılık ifadesinde beyan etmiştir. Yeni Şafak, elindeki ses kaydını ilgili makamlara, kaydın yapıldığı cihazla birlikte teslim etmeye hazırdır.

Rüşvet iddiasına konu olan haber ise 13 Ekim 2013 günü, 'Türkleaks' başlığı ile manşet haber olarak yayınlanmıştır.

Yeni Şafak Ekonomi Şefi Yakup Kocaman, Reza Zerrab ile yaptığı görüşme ve çeşitli medya organlarında yayınlanan iddialarla ilgili aşağıdaki açıklamayı yaptı:

'13 Ekim Pazar günü Yeni Şafak gazetesinin manşetinde 'Turkleaks' başlığıyla yayınlanan haberimin araştırma süreci kapsamında, Reza Zerrab ile 11 Ekim Cuma günü saat 17.27'de, ses kaydında dinleyeceğiniz şekilde 4 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptım. Sayın Reza Zerrab ile hayatımda hiç karşılaşmadım, yüz yüze görüşmedim. Reza Zerrab ile üçüncü şahıslar aracılığıyla da hiçbir irtibatım olmadı. Dinleyeceğiniz ses kaydında yer alan görüşme dışında başka bir telefon görüşmesi de yapmadım. Şahsımı hedef alan iddiada bulunanlar ve maksatlı yayınlarla ilgili hukuki haklarımın saklı olduğunu beyan ederim.'

Asılsız iddialarla Yeni Şafak'ın hedef alındığı haberi yayınlayan, tüm yayın organları ile bu haberler üzerinden sosyal medya mecralarında kurumumuzu karalayan yorumlar için hukuki tüm işlemlerin de başlatıldığını kamuoyuna bildiririz. Saygılarımızla.

Reza Zarrab"ın Yeni Şafak Ekonomi Şefi Yakup Kocaman ile yaptığı görüşmenin kaydı


GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler