YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yeni hizmet kervanı için hazırız'
'Yeni hizmet kervanı için hazırız'
25 Ağustos 2015 21:55
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 1 Kasım'da yenilenecek milletvekilliği seçimleri hakkında "AK Parti olarak yeni bir hükümet için, yeni bir hizmet kervanı için biz hazırız" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "7 Haziran seçimlerinden sonra memleketi hükümetsiz bırakmamak için her şeye rağmen, bütün kaprislere hatta şımarıklığa varan söylemlere rağmen genel başkanımız ve ilgili arkadaşlarımız bir koalisyon hükümeti kurabilmek için çok ciddi bir çaba gösterdiler" dedi.

Avcı, partisinin Özgüven Tesisleri'nde düzenlenen İl Danışma Meclisi'nde yaptığı konuşmada, toplantının hayırlara vesile olmasını diledi.

Perşembenin gelişinin çarşambadan belli olduğunu belirten Avcı, şöyle konuştu:

"Buna rağmen 7 Haziran seçimlerinden sonra memleketi hükümetsiz bırakmamak için her şeye rağmen, bütün kaprislere hatta şımarıklığa varan söylemlere rağmen genel başkanımız ve ilgili arkadaşlarımız bir koalisyon hükümeti kurabilmek için çok ciddi bir çaba gösterdiler. Samimi bir gayret gösterdiler. Bu süreçler başından sonuna kadar çok şeffaf şekilde yürütüldü. Kimin ne yaptığı, ne söylediği, ne yapmak istemediği, neye engel olduğu bütün milletin gözünün önünde cereyan etti"

"Yeni hizmet kervanı için hazırız"

Avcı, 1 Kasım'da yapılacak seçim çalışmalarını birlik ve beraberlik içinde yürüteceklerini dile getirerek, milletin, hizmetlerin kaldığı yerden daha da güçlendirerek sürdürecek bir hükümet için oy kullanılacağına inandığını anlattı.

Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde çalışmaları kaldığı yerden çok daha iyi noktalara taşımaları gerektiğini vurgulayan Avcı, "Her vatandaşa 1 Kasım'da kullanılacak oyun, 2 Kasım'da ne manaya geleceğini tek tek anlatmamız gerekiyor. Bunu da yapmaya hazırız. Allah'ın izniyle 1 Kasım'dan sonra AK Parti bugüne kadar yaptıklarını kat kat aşacak hizmetler için hazırlıklarını elden geçirdi. AK Parti olarak yeni bir hükümet için, yeni bir hizmet kervanı için biz hazırız" değerlendirmesinde bulundu.

Özellikle 7 Haziran seçimlerinin muhasebesini yaptıklarını belirten Avcı, "Bunun ilk işaretlerini inşallah 1 Kasım'dan sonra, Asgari Ücret Komisyonu toplanacak, ondan sonra emeklilerle ilgili konular gündeme gelecek. O zaman AK Parti'nin bütün bu süreci nasıl değerlendirdiğini de hep birlikte göreceğiz" diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler