YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni 'Haçlı Ordusu' kime karşı kuruluyor?
Gazeteci Alper Tan, son yazısında Avrupa Birliği'nde bulunan 23 ülkenin ortak bir AB Ordusu için anlaşmaya varmasını değerlendirdi.
Yeni 'Haçlı Ordusu' kime karşı kuruluyor?
14 Kasım 2017 / 16:40 Güncelleme: 14 Kasım 2017 / 17:02

Gazeteci Alper Tan, bugün imzaları atılan AB Ordusu Anlaşması'na ilişkin değerlenmelerde bulundu. AB üyesi 23 ülke 70 yılın ardından anlaşma imzaladı.

Alper Tan'ın sosyal medya hesabından yazdığı son yazısı şu şekilde:

"Son günlerde yaşanan hızlı gelişmelere bakacak olursak, “bizim medyamıza” göre Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, ABD’nin azmettirmesi ile büyük operasyonlara başlayarak ülkedeki ‘yerli’ ve ‘milli’ prensleri, eski ve yeni bakanları, diplomat, bürokrat ve işadamlarını tasfiye ediyor. Bir de ülkeye “Ilımlı İslam’ı getirmeye çalışıyor.”

Görüntüye bakarsak bu olanları ABD ve İsrail açıkça destekliyor. Olayların yansıtılış biçimi böyle.

Medyada yer alan başka bir habere göre, “Rusya ve Suudi Arabistan'ın, modeli hakkında bilgi verilmeyen hava savunma sistemi konusunda anlaşma imzaladığı” açıklandı. Peki ABD ile ‘flört eden’ Riyad, Washington’un istemeyeceği böyle bir işe niçin girebilir? Daha önce de belirttiğimiz gibi Suudi Arabistan’da olan işlerin perde arkası hiç de bizim medyada anlatıldığı gibi değil. Medyamız, Amerikan ağzıyla Suud karşıtlığını ısrarla sürdürüyor.

***

İngiltere kaynaklı Guardian Gazetesi "İsrail askeri Komutanlığı, Lübnan ile kaçınılmaz bir savaşın yaşanacağını kesin olarak bildirdi" şeklinde bir haber yayınladı. İsrail son zamanlarda Lübnan’a meydan okuyan bir tavır takınıyor. Görünen o ki İsrail’i iyi günler beklemiyor. Lübnan konusunda söylediklerini da yalamak zorunda kalacaktır. Eğer geri adım atmaz da bir çılgınlık yaparsa bunun faturası Tel Aviv’e 2006 hezimetinden daha beter olur.

***

ABD’nin IŞİD’le Mücadele Koalisyonu Özel Temsilcisi Brett Mc Gurk “İngiltere, YPG'ye Rakka ve çevresindeki sağlık projesi için 10 milyon Pound yardımda bulundu” şeklinde bir mesaj yayınladı. Bizim boyalı medyamızın bir kısmı Suriye’de olan savaşı, abuk bir çarpıtma ile ABD-İngiltere mücadelesi olarak göstermeye çalışıyordu. Bu haberi de herhalde itina ile yorumlayacaklardır.

***

Avrupa Parlamentosu, “Son İran-Irak depremiyle ilgili 'insani yardım' yapılması” teklifini oy birliğiyle reddetti.

Irak-İran sınırındaki depremde yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği depremle ilgili teklifi veren parlamenter Lewandowski, "Avrupa Parlamentosu'nun şefkat ve dayanışma duygularını bu depremden etkilenenlere göstermek gerekir" diyerek saygı duruşunda bulunulmamış olmasını da eleştirdi.

AP Başkanı Tajani ise eleştirilere, "İki ülkenin liderine başsağlığı ve dayanışma mektubu gönderdim" cevabını vermekle yetindi.

Halbuki AP'de son 2 Genel Kurul açılışında, ABD ve Karayipler'de etkili olan Irma Kasırgası dahil son dönemde meydana gelen terör saldırıları ve doğal afetlerde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulmuştu. İşte Avrupa’nın gerçek standardı bu..

***

Mesut Barzani’yi Türkiye ile karşı karşıya getirme komplosuna destek veren Batı, Barzani’nin Bağdat’la ilişkileri bozulunca onu ortalıkta tek başına bırakıverdiler. Çünkü Batı sadece ölüm ve yıkım götürür.

…ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), bölgesel yönetimin ülkeden ayrılmasını yasaklayan Irak federal mahkeme kararını kabul ettiğini açıkladı. Çünkü, Barzani’ye Batıdan destek gelmedi.

***

Bu arada Avrupa’dan dikkat çeken bir haber geldi. 23 Avrupa ülkesi ortak ordu kurma konusunda anlaşma imzaladı. Anlaşmaya imza atan 23 ülke toplamda 5 milyar Euroluk bir Avrupa Savunma Fonu oluşturacak. Bu fon silah alımları ve operasyonların finansmanı için kullanılırken araştırma için bu fona AB bütçesinden de finansman aktarılabilecek.

Peki. Önemli soru şu: AVRUPA ORDUSU KİME KARŞI kuruluyor? Cevap açık. 23 Hıristiyan Avrupa ülkesi, yeni bir HAÇLI ORDUSU kuruyor.

İşte size yeni HAÇLI ORDUSU’nun kurucuları:

Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, Kıbrıs, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Hollada, Polonya, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya ve İsveç. Diğer üye ülkeler de ilerde bu Haçlı Ordusu’na katılabilecek.

Yani önceki sene 41 İslam ülkesi tarafından kurulan ve 196 bin askerle, dünyanın en büyük savaş tatbikatını yapan İslam Ordusu’na karşı Haçlı Ordusu kuruluyor. Çünkü ABD liderliğindeki diğer Haçlı Ordusu olan NATO, Avrupa’ya güven vermiyor artık.

Korkulacak bir şey yok. Esas korku ve dehşeti onlar yaşıyorlar. Bırakın kursunlar. Bu beklenmeyen bir şey değildi zaten.. Artık dünya ayrışmaya ve ülkeler, tarafı olacakları saflardaki yerlerini almaya başlıyorlar.. Ne İran'ın ne Suud'un, ne de BAE'nin, İslam dünyasından farklı davranma lüksleri kalmadı artık..

***

Bütün bu saflar netleşirken, ülkeyi Kemalizmin sultasından kurtaracağı umuduyla iktidara gelenlerin, sıkışınca “Atatürk’ü CHP’nin tekelinden kurtarma” iddiasıyla, temelsiz bir NeoKemalizm’i keşfederek diğerleri gibi ona sarılması ne acı bir akıbet..

Suudi yönetimini “Ilımlı İslam’ı getirmeye çalışıyor” diye eleştirenlerin kendilerince bir “Ilımlı Kemalizm” inşasına soyunmaları ne büyük bir felaket..

Ama umutsuzluğa yer yok. Her geçen gün daha çok umutlanacağımız gelişmeler oluyor. Yeter ki olayları ve gidişatı doğru okuyalım.."

 

14.11.2017

Alper TAN

ab ordusu
 // TURKO
tabiki bize karsı rusyaya karsı ve müslümanlara karsı bizim millet halen ab ye girmeye calıssın...
15 Kasım 2017 Çarşamba 08:35
 // Rasim DUMAN
Ve aleykumusselam kiymetli Huseyin Karadag kardesim. O konuda Alper TAN beyefendi ile ayni goruste degilim. Su anda cep telefonumdan yaziyorum bu yorumu, biraz problemli oluyor. Bu mevzu cok inemli. Hatta, diger butun meselelerin kilidi/anahtari mesabesinde. Insallah uygun ve yakin bir zamanda ben de birseyler yazacagim. Kahraman Reisimiz'e destege devam insallah. Selam ve dua ile, aziz ve kiymetli kardesim....
15 Kasım 2017 07:58
 // Ömer
Sömürgeci atalarının, tarifsiz barbarlık ve vahşetle gasp ettikleri tükenince, bu girişim yeni sömürge düzeni için ilk adım olmasın? Yıl 2017 ve yaşananlar ortada! Hak ve Batıl'ın varoluş / yok oluş Hesaplaşmasıdır. Bir taraftan tehlikenin farkında olan Vatansever BİRİLERi ülke ülke dolaşıp tehlikeli gidişat konusunda uyarılarda bulunurken, atatürkun partisi ve askerleriyiz diyenler ise, avrupada kapı kapı dolaşıp hainlerle birlikte Ülkesini şikayet etme alçaklığına devam etmekteler. Unutmayın: Müslümanın Felsefesinde rehavete yer Yoktur....
14 Kasım 2017 23:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler