YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni formül belli oldu mu?
Yeni formül belli oldu mu?
15 Şubat 2010 11:59
ÖSYM Başkanı Yarımağan: İtiraz ile ilgili dilekçe hazırlanıyor

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, farklı katsayı uygulamasının yürütmesinin durdurulmasıyla ilgili olarak, ''YÖK'te şu anda itiraz ile ilgili dilekçe hazırlanıyor. Eğer itiraz reddedilirse yeni bir karar alınacak'' dedi.

Prof. Dr. Yarımağan, Danıştaya sunulacak itiraz dilekçesiyle ilgili bazı konularda bilgi vermek üzere YÖK'e geldi. YÖK'te yaklaşık 20 dakika kalan Yarımağan, ayrılırken gazetecilerin soruları üzerine, itiraz dilekçesiyle ilgili olarak kendisinden bazı bilgiler istendiğini, bu nedenle YÖK'ü ziyaret ettiğini söyledi.

Şu anda sınav takviminin değişmesini gerektirecek bir durum olmadığını belirten Yarımağan, ''Önümüzdeki gelişmeler nasıl olur bilmiyorum ama benim tahminim sınav takviminin değişmeyeceği yönünde. Sınav takviminin değişmemesi amacımız çünkü üniversitelerin zamanında açılması lazım. Öğrenciler sınav değişmeyecek gibi hareket etsinler'' dedi.
Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na başvuru süresinin yarına kadar uzatıldığını anımsatan Yarımağan, süre uzatımının aşağı yukarı her sene yapıldığını, başvuruyu kaçıranlar için ek süre tanındığını anlattı. Yarımağan, sınava girecek adayların mutlaka süresi içinde başvurularını yapmalarını istedi.
Bir gazetecinin ''Yeni formül ile ilgili bir şey belli mi?'' sorusuna Yarımağan, şu yanıtı verdi:

''Hiçbir şey bilmiyorum. Benim bildiğim karara itiraz edilecek. Eğer itiraz reddedilirse yeni bir karar alınacak ama ne karar alacaklar... Üzerinde çalıştıklarını tahmin ediyorum. Şu anda itiraz ile ilgili dilekçe hazırlanıyor. Yeni bir formül üzerinde çalışılmıyor.''

Yarımağan, bir soru üzerine, konuyla ilgili karar alma yetkisinin YÖK'te olduğunu hatırlattı. 
 AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler