YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni bir Yazıcıoğlu açıklaması
Yeni bir Yazıcıoğlu açıklaması
02 Nisan 2010 19:56
Jandarma Genel Komutanlığı'ndan Yazıcıoğlu açıklaması

Jandarma Genel Komutanlığından yapılan açıklamada, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği helikopter kazası ile ilgili olarak, ''Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından Jandarma Genel Komutanlığına iletilmiş olup değerlendirilmeyen, kaybolan hiçbir harita ve bilgi bulunmamaktadır'' denildi.

Jandarma Genel Komutanlığından, bugün bazı basın yayın kuruluşlarında yayımlanan ''Yazıcıoğlu'nun koordinatları Jandarmada kayboldu'' başlıklı haberlerle ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada, haberlerde Turkcell yetkililerinin helikopterin düşüğü yer ile ilgili Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına bilgi verdikleri, TİB yetkilisinin ise bu bilgiyi jandarmaya gönderdiklerini söylediği, jandarmanın ise böyle bir bilginin kendilerinde olmadığını savunduğunun ifade edildiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

''Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve beş kişinin hayatını kaybettiği üzücü helikopter kazasını müteakip Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından Jandarma Genel Komutanlığına telefon vasıtasıyla iletilen bütün veriler (konum bilgileri) süratle değerlendirilerek ilgili birliklere zaman geçirmeden ulaştırılmıştır.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından Jandarma Genel Komutanlığına iletilmiş olup değerlendirilmeyen, kaybolan hiçbir harita ve bilgi bulunmamaktadır.'' AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler