YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yeni anayasa süreci başlamalı'
Osman Can: Yepyeni bir Anayasa süreci başlamalı
'Yeni anayasa süreci başlamalı'
08 Mayıs 2010 / 22:44 Güncelleme: 08 Mayıs 2010 / 22:45

Demokrat Yargı Derneği Eşbaşkanı Doç. Dr. Osman Can, yepyeni bir Anayasa sürecinin başlatılması gerektiğini söyledi. Bu Anayasa'yı toplumun bütün renklerini içinde barındıran bir Kurucu Meclis'in yapmasını isteyen Can, "İnsanlar bir araya gelmeli ve bu insanlar neyin üzerinde uzlaşıyorlarsa o Anayasa olmalı. Bu Anayasa 70 milyonu barış içinde tutabilir." dedi.
 Hukukçular Kulübü tarafından Birlik Vakfı Ankara Şubesi'nde toplantıda konuşan Can, öğrencilerin soruları cevapladı.
 

"Yeni bir Anayasa nasıl yapılmalı?" sorusu üzerine Can, yepyeni bir Anayasa'nın yapılması gerektiğini söyledi. Suç unsuru olan bir Anayasa düzeni içinde yaşadığımızı belirten Can, bu utancı taşımamak ve kendi ülkemize küfrettirmemek için yepyeni bir Anayasa sürecinin başlatılması gerektiğini vurguladı.
 

Bu Anayasa'nın Kurucu Meclis tarafından yapılması gerektiğini belirten Can, "Toplumun bütün renklerini içinde barındıran bir kurucu meclis olmalı. İnsanlar bir araya gelmeli ve bu insanlar neyin üzerinde uzlaşıyorlarsa o Anayasa olmalı. Bu Anayasa 70 milyonu barış içinde tutabilir. Çünkü bu Anayasa'nın içinde hiçbir zaman ötekini dışlayan bir madde olmayacak. Bu bir çerçeve Anayasası olmalı." görüşlerini savundu. CHA

inşallah
 // ali gülmez
inşallah yeni bir anayasa ve güzel ülkemde yaşayan her insanıma refah seviyesi artan özgür bir ülke aşkına olsun....
09 Mayıs 2010 15:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler