YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni anayasa için ilk adım
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, yeni anayasa çalışmaları konusunda siyasi parti liderleriyle telefonla görüşmeyi düşündüğünü açıkladı.
Yeni anayasa için ilk adım
30 Eylül 2010 / 10:29 Güncelleme: 30 Eylül 2010 / 10:37

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, yeni anayasa çalışmaları konusunda siyasi parti grup başkanlarıyla telefonla bir irtibat kurmayı düşündüğünü söyledi.

Şahin, Aşiyan Koleji'nin eğitim-öğretim yılının açılışından önce gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, ''Amerikalılar ile yapılan toplantıda Irak sınırının taşınmasının gündeme geldiği belirtiliyor. Ne diyorsunuz?'' sorusunu Şahin, ''Bunlar çok hassas konular. Teknik bilgiye ihtiyaç hissediyorum. O bakımdan yapılanları veya yapılmak istenenleri devletimizin organlarından öğrenmeden TBMM Başkanı olarak her şeyi biliyormuş edasıyla bir değerlendirme yapmak uygun olmaz'' diye yanıtladı.

Şahin, yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili gerekirse inisiyatif alabileceğine yönelik sözleri anımsatılarak, bu konuda girişimde bulunup bulunmadığının sorulması üzerine ''Dün imkan bulamadım. Bugün siyasi parti grup başkanlarımızla telefon yoluyla bir irtibat kurmayı düşünüyorum. Düşüncelerini almayı arzu ediyorum'' karşılığını verdi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler