YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni anayasa için devam kararı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmalarının Haziran sonuna kadar devam edeceğini belirterek, çıkacak sonuca göre Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in liderler turu yapabileceğine işaret etti.
Yeni anayasa için devam kararı
07 Mayıs 2013 / 21:28 Güncelleme: 07 Mayıs 2013 / 21:28

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplantısı sonrası gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Şahin, Haziran sonuna kadar çalışmaların devam edeceğini belirterek, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in çıkacak sonuca göre Haziran'da liderler turu yapabileceğine işaret etti. MHP Genel Başkan Yardımcısı Bal, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmalarının Haziran sonuna kadar devam edeceğini bildirerek, "1 Temmuz tarihine geldiğimizde çalışmalar değerlendirilecektir. Eğer, komisyon o tarihte bir karar alacaktır" dedi.
1 Temmuz'a kadar bir metnin oluşturulmaması durumunda yol haritasının ne olacağının sorulması üzerine Bal, son tarih diye bir dayatmanın hiçbir parti tarafından yapılamayacağını belirterek, “1 Temmuz tarihinde çalışmalar bitmemişse bundan memnun olmayan parti çalışmalardan çekilir" diye konuştu.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler