YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni Akit Gazetesi önünde gerginlik: Gazete binasını taşladılar
Yeni Akit gazetesi ile ilgili olduğu iddia edilen sosyal paylaşım sitesinde Atatürk'e yönelik paylaşımlar gerginliğe neden oldu. Bir grup, Cumhuriyet gazetesini protesto ettikten sonra Yeni Akit gazetesinin önünde toplandı.
Yeni Akit Gazetesi önünde gerginlik: Gazete binasını taşladılar
15 Ocak 2015 / 01:59 Güncelleme: 15 Ocak 2015 / 07:46

Akşam saatlerinde gazete binası önünde toplanan grup, gazete binasından göstericilere silahla ateş açıldığı iddiaları üzerine grup gazete binasını taşladı.

Gazete aleyhine sloganlar atan grup içerisinden bazı kişiler, gazete binasına taş ve yumurta fırlattı. Olay esnasında binanın bazı camları kırılırken, gazeteye ait araçlar hasar gördü.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis, eylemcileri dağılmaları konusunda uyardı.

Protesto sırasında silah sesleri duyulurken, atılan taşlar sonucu binada bulunan iki kişi yaralandı.

Yaralılardan İlhan Demir, olayın akşam saatlerinde gerçekleştiğini anlatarak, kendilerini korumak için bina içinde saklandıklarını söyledi. Saldırıya anlam veremediğini aktaran Demir, saldırganlardan şikayetçi olacağını kaydetti.

Protestocular gecenin ilerleyen saatlerinde gazete önünden ayrıldı.

Polisin güvenlik amacıyla gazete önünde bekleyişi sürüyor.

Bu arada, Yeni Akit gazetesi yetkilileri, Atatürk'e yönelik paylaşımların yayımlandığı "akitgazetem.com" isimli hesabın gazetelerinin resmi hesabı olmadığını bildirdi.

1421274987.jpg

aa_picture_20150115_4291910_web.jpg

 

AA

paralel taşaron..
 // atiker
mhp iş başında sözde cumhuriyet gazetesini protosto etmişmişde ordan asıl hedefe akit gazetesine kin ve nefretini kusmuşlar muhalefet artık paralel yapının amigosu teşaranu ve ortağıdır söylemlerine iyi bakın paralel medya ne söylüyorsa onlarda sokakda kahvede eylemde her yerde aynı şeyi söylüyorlar....
15 Ocak 2015 Perşembe 12:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler