YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemin etmeyen AK Parti'li vekil
Yemin etmeyen AK Parti'li vekil
28 Haziran 2011 23:37
AK Parti Antalya Milletvekili Çavuşoğlu Meclis'e gelmediği için yemin etmedi.

Milletvekillerinin yemin töreni tamamlandı.

Tören yaklaşık 6.5 saat sürdü. Tören sırasında AK Parti'den 326, MHP'den 51 milletvekili ile geçici TBMM Başkanı CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi ile MHP listesinden İstanbul Milletvekili adayı olan ve daha sonra partiden ihraç edildikten sonra bağımsız kalan İhsan Barutçu yemin etti.

Tutuklu İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ile Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın tahliye edilmemelerini protesto amacıyla Meclis'e giren ancak yemin etmeyen CHP'li 134 milletvekili ile Hatip Dicle'nin milletvekilliğinin düşürülmesini protesto eden BDP destekli 35 bağımsız milletvekili yemin etmedi.

AKPM Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu da Meclis'e gelmediği için yemin etmeyen milletvekilleri arasında yer aldı.

Andı hatalı okuyan milletvekilleri, geçici TBMM Başkanı Oktay Ekşi'nin uyarısı yeminlerini tekrarladılar. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, AK Parti Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, MHP Mersin Milletvekili Ali Öz ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz yemini tekrar okumak zorunda kaldı.

Ezberlediği yemin metninin iki kez, ancak hatalı okuyan AK Parti Ordu Milletvekili İdris Naim Şahin, üçüncü kez metne bakarak tekrarladı. AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel de 3 kez metni tekrarlamak zorunda kaldı. AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu yemini ezberden yaptı.

İhsan Barutçu, İstanbul milletvekilleri anons edilirken yemin etmedi. Yemin töreni bitiminde ikinci anons edilen Barutçu kürsüye gelerek yemin etti. Yemini hatalı okuyan Barutçu, Ekşi'nin uyarısı üzerine yemini tekrarladı. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler