YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yemen'de sıcak gelişme...
Yemen'de sıcak gelişme...
06 Haziran 2011 11:15
Yemen'de isyan ateşi yanıyor. Çatışmalar iç savaşa dönüştü. Yemen'de "devrim gençleri" adlı bir oluşum ise yeni çağrıda bulundu.

Yemen'de "devrim gençleri" adlı bir oluşum, devlet başkanlığı sarayına düzenlenen saldırıda yaralanan Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in tedavisi için Suudi Arabistan'a gitmesinin ardından, ülkenin yönetilmesi için geçici devlet başkanlığı konseyi kurulması çağrısında bulundu.

Genç muhaliflerin bildirisinde, "tüm siyasi güçlerin temsil edileceği" geçici devlet başkanlığı konseyi kurulması önerildi. Geçici devlet başkanlığı konseyinin görevinin, "teknokratlar hükümeti ile geçici ulusal konseyin kurulması ve yeni bir anayasanın hazırlanması" olacağı belirtildi.

Sana'da 21 Şubat'tan beri Devlet Başkanı Salih'in istifa etmesi talebiyle gösteri yapan bu gençler bildirilerinde ayrıca, Salih'in "gidişinden" dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler ve "devrimin ilk hedefinin gerçekleştirildiğini" kaydederek, barışçıl hareketlerinin tüm hedefleri gerçekleşene kadar oturma eylemine devam edecekleri sözü verdiler. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler