YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yelpazeci çocuk' diye soruşturulan İsa Sönmez: "O kişi ben değilim'"
'Yelpazeci çocuk' diye soruşturulan İsa Sönmez: "O kişi ben değilim'"
07 Eylül 2016 10:48
Fetullah Gülen'in 1990'larda çekildiği düşünülen ve ağladığı bir görüntüsünde yanında gazete kağıdını yelpaze gibi sallayan kişinin, İzmir'de diş teknisyenliği yapan İsa Sönmez olduğu ileri sürülmüştü. Sönmez, görüntülerdeki o kişinin kendisi olmadığını s

Fetullah Gülen'in sosyal medyada yeniden gündeme taşınan ve 1990'lara ait olduğu düşünülen bir görüntüsü, yanında gazete kağıdını yelpaze gibi sallayan kişiyi gündeme taşımıştı. Gülen'in ağladığı görüntülerde yelpaze sallayan kişinin, Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde diş teknisyenliği yapan İsa Sönmez olduğu ileri sürüldü.

Sosyal medyada "yelpazeci çocuk" olarak nitelenen kişiyle ilgili iddialar dün medya kuruluşlarının haberlerine de yansıdı. Daha sonra da bu konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı ve Sönmez'in gözaltına alındığı duyuruldu.

Ancak Habertürk'ün haberine göre, İsa Sönmez bu gelişmeler üzerine İzmir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne giderek kendisi başvuruda bulundu.

İfade veren Sönmez, "Ben o kişi değilim. Yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum. Haberi yapanlardan da şikâyetçi olacağım” dedi. Sönmez hakkında soruşturma başlatıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler