YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yeğenim intihara meyilli değildi"
"Yeğenim intihara meyilli değildi"
04 Haziran 2010 17:10
Amca Habip Karadağ: Şüphe yüretmem

Hrant Dink cinayeti davasının müdahil avukatlarından Hakan Karadağ'ın (40), evinde ölü bulunmasının yankıları sürerken, cenazenin bulunduğu Adli Tıp Kurumu'na gelen amca Habip Karadağ, "Şüphe yürütmem" dedi.
 

Acı haberi alan Karadağ'ın aile yakınları, Adli Tıp Kurumu önüne geldi. Avukat Karadağ'ın gözyaşı döken yakınları arasında bulunan amcası Habip Karadağ, "Yeğenimin intihar edebileceğini düşünmüyorum. Bu şekilde ölümü bizi şok etti" dedi. Olayı, polisten gelen telefonla öğrendiğini belirten Habip Karadağ, "İntihar ettiğini söylediler. Olayın içeriği konusunda tam bilgim yok. Olsa da açıklamak istemiyorum. Canımızdan can gitti" diye konuştu.
 

Karadağ, Hrant Dink cinayeti davasında katil zanlısı Ogün Samast ve yeğeni arasındaki tehdit tartışmalarının sorulması üzerine, "Bu konuda şüphe yürütmem. Ben olanak vermiyorum. O ne zaman ne yapacağını bilen bir çocuktu. İyi bir avukattı. Onurlu bir şekilde mesleğini yapmaya çalışıyordu. Sıkıntıları yoktu. Kendine özgüveni vardı. Güçlü bir ruh yapısına sahipti. Hiçbir problemi olduğunu sanmıyorum. Mahkemede görevini yapıyordu. Hukuku iyi bilen biriydi" ifadelerini kullandı.

CENAZE AİLEYE TESLİM EDİLDİ

Şehremini'deki evinde ölü bulunan Hrant Dink cinayeti davasının müdahil avukatı Hakan Karadağ'ın (40) cenazesi ailesine teslim edildi.
 

Ölümü şüpheli bulunan Karadağ'ın cenazesine Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. Otopsinin ardından işlemleri tamamlanan cenaze, gözyaşları içinde kurum dışında bekleyen ailesine teslim edildi. Hakan Karadağ için İstanbul Barosu önünde tören düzenlenecek.
 

İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler