YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeğeni hakkında ilk kez konuştu
Yeğeni hakkında ilk kez konuştu
13 Şubat 2010 14:37
Başbakan Erdoğan uyuşturucudan tutuklanarak cezaevine gönderilen öz yeğeni ile ilgili ilk kez konuştu: "Ben yeğenimi çok önceden silmiştim"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, uyuşturucu soruşturmasında tutuklanarak cezaevine gönderilen yeğeni Mehmet Erdoğan ile başbakanlığının ilk yıllarında görüştüğünü belirterek, "Ondan sonra adeta yeğenliğimden silmişimdir." dedi.

Katar'a hareketinden önce basın açıklaması yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, basın mensuplarının sorularını cevapladı. Yeğeni Mehmet Erdoğan'ın uyuşturucu soruşturmasında tutuklanarak cezaevine gönderilmesini değerlendiren Erdoğan,

"Verilen haber doğru. O konuda ben zaten gerek valim, gerekse emniyet müdürüme açık ve net bir şekilde söyledim; gereği neyse yapın! Bez zaten yeğenimle başbakanlığımın ilk zamanlarında bir görüşmem olmuştur. Ondan sonra adeta yeğenliğimden silmişimdir. Benim değerlerimi, ilkelerimi paylaşmayan bir yapısı vardır. Şu anda hukuk neyse, yasalar neyi gerektiriyorsa onu yapmışlardır. Ben de buna saygı duyarım." diye konuştu.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler