YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yedi düvel bir araya geldi ama...'
'Yedi düvel bir araya geldi ama...'
07 Mayıs 2011 22:53
Devlet Bakanı Arınç, 'Bu iktidarı yerinden etmek için yedi düvel bir araya geldi, ama AK Parti'ye bir fiske kadar bile etki yapamadılar.' dedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Darbeciler cuntacılar bir tarafa bu iktidarı yerinden etmek için yedi düvel bir araya geldi, ama AK Parti'ye bir fiske kadar bile etki yapamadılar'' dedi.     

Arınç, AK Parti Bursa İl Başkanlığı Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, seçimlerin yaklaştığını, bu nedenle her fırsat bulduğunda Bursa'ya geldiğini söyledi.

Bu toplantıya çok büyük bir katılım olduğunu ve Bursa'ya yakıştığını ifade eden Arınç, ''Böylesine canlı, katılımlı coşkulu bir toplantı, bize, 40 günden az kaldı, önümüzdeki seçimlerde de büyük bir başarı kazanacağımızın müjdesini veriyor'' diye konuştu.

Arınç, yıllardır bir siyasi çalışmanın içinde olduklarını ve siyasetçiyi milletin hizmetinde olan insan olarak gördüklerini, siyasetçinin felaket tellalı olmadığını, topluma ümit ve güven vermesi, siyaset yaparken sadece gününü, menfaatini düşünmemesi gerektiğini, kendilerinin de belli prensipler doğrultusunda hareket ettiklerini belirtti.

AK Parti'nin kazandığı seçim başarılarını hatırlatan Arınç, şunları kaydetti:

''Millet o kadar özlemişti ki AK Parti'yi, sizlere o kadar hasret kalmıştı ki daha 15 aylık bir partiyken tek başımıza iktidara geldik. Yüzde 35 oy, 10 milyondan fazla oy aldık. Mahalli seçimlerde başarılı olduk, 2004'te yüzde 75 belediyeleri kazandık. 2007'de tarihin en yüksek oy oranlarını yakaladık, yüzde 47 ile tekrar iktidar olduk. 2009 mahalli seçimlerinde artık neredeyse 2002 sonundan 2009'a kadar 7 yıllık bir iktidarımız olmuştu. Kalıcı olacağımız anlaşıldı. Yerimizden bizi sökemiyorlardı. Türlü hileler yaptılar, desiseler planladılar, pek çok toplantılarda siyaset mühendisliği yapmaya kalktılar. Darbeciler cuntacılar bir tarafa bu iktidarı yerinden etmek için yedi düvel bir araya geldi, ama AK Parti'ye bir fiske kadar bile etki yapamadılar. 2002 sonundan bu yana iktidardayız, 2009'da tek bir şeyi düşündüler, bu AK Parti'yi yıpratmanın tek bir çaresi var; AK Parti'ye karşı hepimiz birlikte olmalıyız. CHP'nin adayını diğerleri destekledi, MHP'nin adayına diğerleri destek verdi, bölge bölge il il bunların planlamasını yaptılar ve kısmen muvaffak oldular, ama yine biz yüzde 40 oy aldık, yine belediyelerin yüzde 70'ini kazandık...''


-''HEPSİ BİRER FRANKEŞTAYN KESİLDİ''-


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Arınç, AK Parti'nin sadece seçimlerde başarılı olmadığını, iki tane de referandumda başarı kazandığını anımsatarak, şöyle devam etti:

''Hatırlayınız referandum öncesini, ne kadar hakaret ettiler bize, ne kadar 'ülkenin tehlikede olduğunu' söylediler. Bizi suçladılar, günahlarımızı aldılar. Hiç ölçüleri yoktu, ağızlarından küfürden başka bir şey çıkmadı. Korku yaydılar, hepsi birer Frankeştayn kesildi, ülke gidecek, yıkılacak, mahvolacak, öleceğiz, parçalanacağız. Ne oluyor beyler  Darbe anayasasını değiştiriyoruz, darbeciler düşünsün, size ne oluyor  Siz neden korkuyorsunuz  Bu başarıda yine en büyük pay milletimizindir. Elinin tersiyle bütün bunların hepsini itti, yüzde 58 ile 'evet' oyu verdi, tekrar milletimizle bütünleştik.'' AA
 

48
 // barak uda
%48.iküçümseme sayın arınç. o da milletin bir parçası.o %58.in hepsi de sizden değil,unutma!!!...
08 Mayıs 2011 09:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler