YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yazıcıoğlu'nun, Mehmet Akif'in yanına defnedilmesine karar verildi
Yazıcıoğlu'nun, Mehmet Akif'in yanına defnedilmesine karar verildi
Yazıcıoğlu'nun, Mehmet Akif'in yanına defnedilmesine karar verildi
30 Mart 2009 / 15:39 Güncelleme: 30 Mart 2009 / 00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yarın nereye defnedileceği belli oldu.
BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yazıcıoğlu'nun millete mal olmuş bir kişi olduğunu, bu özelliğine uygun bir yere defnedilmesi için bazı yerleri araştırdıklarını anlattı.


Öncelikle kararlarını öğrenmek için başkanlık divanı olarak Yazıcıoğlu'nun ailesiyle görüştüklerini bildiren Gündoğdu, görüşme sonrası fikir birliği oluştuğunu söyledi. Bu görüşme sonrasında bazı yerleri Yazıcıoğlu'nun ailesine gösterdiklerini dile getiren Gündoğdu, ''Sonuçta Tacettin Dergahı'nda kendisi gibi millete mal olmuş, milletin İstiklal Marşı'nı yazmış Mehmet Akif'in yanına defni kararlaştırıldı'' dedi.


Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir ömür boyu milleti ve demokrasi için görev yaptığını ifade eden Gündoğdu, ''Her zaman milletimizin yanında durdu. Dik duruşu ile milletimiz onu, kalbinde sevgisiyle buluşturdu. Biz de bu sevginin yansıması olarak Tacettin Dergahı'na defnedilmesine karar verdik'' diye konuştu.


BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Tacettin Dergahı'na defnedilebilmesi için Bakanlar Kurulu kararı gerekiyor.


SİVAS'TAKİ SEÇİM SONUÇLARI


Genel Başkan Yardımcısı Gündoğdu, BBP'nin Sivas'ta seçimi kazanmasını değerlendirirken, Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının ardından Sivas'ın göstermiş olduğu güzel, anlamlı tepkiyi memnuniyetle karşıladıklarını kaydetti.


''Sivas halkına teşekkür ediyoruz'' diyen Gündoğdu, Sivaslıların her zaman Yazıcıoğlu'nun yanında durduğunu kaydetti. Gündoğdu, ''Memnuniyetimizi dile getirirken bile zorlanıyoruz. Genel Başkanımızın ardından bunları söylemek bizi üzüyor ama Sivas halkına teşekkür ediyoruz'' dedi.


İHA muhabiri Güneş'in cansız bedeni BULUNDU

Muhsin Yazıcıoğlu’nu yarın Hakka uğurluyoruz


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler