YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yazıcıoğlu gizli tanık mıydı?
Yazıcıoğlu gizli tanık mıydı?
14 Mayıs 2010 17:06
BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun, ''Ergenekon davasında gizli tanık olduğu'' iddialarıyla ilgili olarak, parti genel merkezinden ''büyük bir iftira'' açıklaması yapıldı.

Yazılı açıklamada, bugün bazı basın organlarında eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun ''Ergenekon davasında gizli tanık olduğu için öldürüldüğü yönündeki'' iddialara yer verildiği belirtildi.

Bu tür iddiaların daha önce de gündeme geldiği ve ''Ergenekon'' davasının savcıları tarafından bu iddiaların yalanlandığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Rahmetli şehit liderimiz, 10 yıla yakın her türlü baskı ve işkence altında süren, 5,5 yılı hücrede geçen cezaevi hayatında bile doğruyu söylemekten geri durmamıştır. Muhsin Yazıcıoğlu'nu tanıyanlar ve büyük Türk milleti bilir ki Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı dik durarak, doğruyu söyleyerek ve düz yürüyerek geçmiştir. Muhsin Yazıcıoğlu hayatının hiçbir döneminde karanlık odaklarla bir arada olmamış, gizli saklı işler yapmamıştır. O, inandığı her şeyi milletiyle paylaşmış ve bunu da herhangi bir çıkar hesabı gütmeden yapmıştır. Bu iddialar Muhsin Yazıcıoğlu'nu ve onun manevi şahsiyetini karalamak ve millet nezdinde oluşan itibarını zedelemek ve Türk siyasetinde alternatif hale gelmiş olan Büyük Birlik Partisi'ni aşağı çekmeye yönelik iftiralardır.

Muhsin Yazıcıoğlu, siyasi hayatımızın en cesur lideridir. Sivil, demokrat ve demokrasiden yana en yiğit duruşu sergilemiştir. O, ne ulusalcı ne de küreselcidir. Her iki zihniyete de kökten karşı durmuştur. Onu, tertemiz adını ve şerefli siyasi mücadelesini Ergenekon davasıyla bir şekilde ilişkilendirenler dünyanın en büyük alçaklarıdır.''

Açıklamada, konunun her platformda takipçisi olunacağı belirtilerek, bu tür yayınlarla ilgili Cumhuriyet savcıları göreve davet edildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler