YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yazarlar Silivri Cezaevi'ni gezdi!
Yazarlar Silivri Cezaevi'ni gezdi!
Yazarlar Silivri Cezaevi'ni gezdi!
11 Mayıs 2012 / 20:51 Güncelleme: 11 Mayıs 2012 / 20:45
Adalet Bakanlığı'nın organize ettiği program kapsamında Silivri Cezaev'ini ziyaret eden 13 köşe yazarı koğuşları ve sosyal alanları gezdi. Köşe yazarları için, cezaevindeki hizmetlere ilişkin bir de sunum yapıldı.

Bakan Sadullah Ergin'in organize ettiği bir program kapsamında 13 köşe yazarı bugün Silivri Cezaevi'ni gezdi. Yazarlar için önce, cezaevi imkanlarını anlatan bir sunum yapıldı. Daha sonra yazarlara koğuşlar, sosyal alanlar ve bütün müştemilat gezdirildi. Geziyle ilgili bilgi veren Aksiyon Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Korucu, sunumun ardından tek kişilikten, 21 kişilik koğuşlara kadar bütün koğuşları gezdiklerini ancak mahkum ya da tutuklularla karşılaştırılmadıklarını söyledi. Cezaevinde koğuşlar haricinde, hastanesinden mutfağına ve kütüphanesine kadar sosyal alanların, bütün müştemilatın gezdirildiğini belirten Korucu, "Tutukluların, ziyaretçileri ile görüştükleri görüşme odalarını gezdik." dedi.

Cezaevi gezisinin sonunda önce mutfakta yemeklerin nasıl pişirildiğini gördüklerini belirten Korucu, "Daha sonra da tutuklu ve mahkumlar için pişirilen yemek karavanlarından yemek yedik. Menüde ise mercimek çorbası, bulgur pilavı ve tavuk vardı." şeklinde konuştu.

Yazarların cezaevi gezisi saat 15.10'da sona erdi. Daha sonra da yazarları ve Adalet Bakanını taşıyan otobüs, cezaevi dışında röportaj yapabilmek için yaklaşık 5 saat bekleyen basın mensuplarının yanından İstanbul'a doğru yol aldı. Yazarların, basın açıklaması yapmak yerine izlenimlerini köşelerinde yazmayı tercih ettikleri öğrenildi.

(CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler