YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yazar Cem Küçük'ten bomba iddia
Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Cem Küçük, katıldığı bir televizyon progamında YSK'nın seçim sisteminin Erdoğan'ın oylarını etkileyeceğini söyledi.
Yazar Cem Küçük'ten bomba iddia
02 Ağustos 2014 / 23:46 Güncelleme: 02 Ağustos 2014 / 23:49

A Haber’de Orhan Sali’nin yönetiminde yayınlanan ‘Diplomasi’ programında İsrail’in Gazze’de ateşkes manipülasyonunun dışında yurt dışında yaşayan gurbetçilerin neden oy kullanamadıkları konusu da mercek altına alındı.

Programda söz alan Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Cem Küçük, sorunun YSK'nın sisteminden kaynaklandığını ifade ederek "Seçmenlerin yarısı sandığa gitmeyecek gibi görünüyor. Bu en çok Erdoğan'ın oylarına yansıyacak" dedi.

"Kongre salonlarına sandık kurulabilirdi"

Almanya'da iş kuralları çok katı. Esnek değil. İşçiyseniz izin vermez. Oy kullanamıyorsunuz, bir daha da hakkınız yok. Kongre salonu veya konser salonu gibi yerlerde de oy kullanılabilirdi. Türkiye'deki seçim kurulu bunu ayarlayabilirdi. Bunu ayarlamadı.

O yüzden katılımın düşük olduğu görülüyor. Baştan aşağı sıkıntı ve skandal bir durum. Münih'te oturana Münih, Stuttgart'takine Stuttgart ayarlanabilirdi. Oy olarak bundan etkilenecek aday Erdoğan'dır. Çünkü yurt dışında yaşayan seçmenlerin yüzde 70'i AK Partili. Seçmenin yüzde 50'si sandığa gitmeyecek görünüyor. YSK niye böyle bir karar aldı? Açıklama yapması gerek. Çok saçma sapan bir sistem. Almanya'yı, Avrupa'yı hiç tanımamakla ilgili bir şey.

 

 

 

AHABER

Anlasilan YSK nin kilcal damarlarinada sizmislar
 // Almanya Heilbronn
Alman bild gazetesinde ertugrul özkök ün bikaçgün önceki yazisinda, katilimin çok düsük olmasini istahla anlatirken adeta bayram ediyor....
03 Ağustos 2014 02:00
Oy kullanmamiz apaçik engellenmek isteniyor
 // Almanya Heilbronn
Oy vermek için 100km yol gitmem gerekiyor, hiç sorun degil ama esimle ayri günlerde oy atmak zorunda kalmamiz çok saçma.Bilinçli tasarlanmis...
03 Ağustos 2014 01:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler