YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Yavru Vatan' FETÖ'yü terör örgütü listesine aldı
'Yavru Vatan' FETÖ'yü terör örgütü listesine aldı
21 Temmuz 2016 19:59
KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), terör örgütü listesine alındığını bildirdi.

Özgürgün, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, FETÖ'nün terör örgütü listesine eklendiği belirtti.

Konuya ilişkin kararın Resmi Gazete’de yayımlanacağı tarihte yürürlüğe gireceğini kaydeden Özgürgün, Ankara’ya yapacağı ziyarette FETÖ konusunu görüşeceğini ifade etti.

Bir gazetecinin, “KKTC'de şu ana kadar size gelen bir FETÖ faaliyeti var mı ” sorusu üzerine Özgürgün, “Duyumlar var ama geldi diyemem. O yüzden şu anda resmi olarak müdahale edilecek ciddiyette bir istihbarat gelmiş değil.” diye konuştu.

Başbakan Özgürgün, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK) ve Polis Teşkilatının bu gibi faaliyetleri önleyecek tüm tedbirleri aldığını dile getirerek, ortaya çıkabilecek her türlü sıkıntı ve problemi aşılabilecek durumda olduklarını söyledi.

Türkiye’de çalışan KKTC vatandaşlarının Türkiye Cumhuriyeti devletinin aldığı kararlara uymak durumunda olduğunu hatırlatan Özgürgün, KKTC vatandaşlarının işten ayrılmayı seçmeleri durumunda seyahatle ilgili bir sorun yaşayacaklarını düşünmediğini kaydetti.


AA

Günaydın
 // Ugur
Bu işi nekadar ciddiye ammadıkları apacık basbakan değişir değişmez yapmalıydı bu girişimleri biz adam olmayız diyesi geliyor insanın...
21 Temmuz 2016 21:21
 // Yasin
Daha yeni aldıha ? bunlarınmaaşını bizveriyoruz dahayeni akılları başına geliyor...
21 Temmuz 2016 20:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler