YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaverin odasından çıkan belgeler şok etti!
15 Temmuz darbe girişiminin ardından Akar'a en yakın isim olan Yarbay Levent Türkan ile birlikte 6 yaverin odasını arayan polis, şoke eden belgelere ulaştı.
Yaverin odasından çıkan belgeler şok etti!
23 Temmuz 2016 / 23:41 Güncelleme: 23 Temmuz 2016 / 23:42

Darbenin başarılı olması halinde kimlerin görev yapacağını tek tek belirleyen FETÖ'nün, TSK içerisindeki subayları da fişlediği ortaya çıktı. 

Akar'ın en yakınındaki isim olan Yarbay Levent Türkkan ile birlikte 6 yaverin odasını aramak için Karargah'a giren polis, firari 5 yaverden 2'sinin odasının kilitli olduğunu belirledi. 

Bunun üzerine kapılar kırıldı, odalara girildi. Savcı nezaretinde odaları didik didik eden polis, çelik kasaların kilitlerini de kırdı. Kasalardan şoke eden belgeler çıktı.

PERSONELİ BÖYLE FİŞLEMİŞLER

'Gizli' ibareli belgeleri inceleyen polis, Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki tüm subayların tek tek fişlendiğini belirledi. FETÖ'cü askerlerin kuvvet komutanları başta olmak üzere binlerce subayın isimlerinin karşısında 'uygundur' ya da 'uygun değildir” notu düştüğü görüldü.

Paralel örgüt üyesi subayların, notlara ek açıklamalar girmeyi de ihmal etmediği tespit edildi. Çünkü bazı isimlerin yanına şunlar yazılmıştı: 'Atatürkçüdür', 'AKP'lidir', 'solcudur', 'içki içer', 'alemcidir'... 

TSK'daki tüm subayları fişleyen FETÖ'cü askerlerin, Genekurmay Başkanlığı'ndaki personeli de küçük notlar halinde fişlediği görüldü. 
Personel fişlerinde 'bize yakın', 'bize uymaz', 'işe yarar', 'işe yaramaz' şeklinde ibarelere rastlandı.


YENİ ŞAFAK

 // Evren
Bunlar aleni ajan. Başka açıklaması yok bunun...
24 Temmuz 2016 00:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler