YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yassıada ne olacak?
Yassıada ne olacak?
21 Temmuz 2013 10:03
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Yassıada'nın yapılaşmaya açılmayacağını, müze ve demokrasi adası olacağını söyledi.

Fatih Fındıkzade’de Trabzon Liselerinden Yetişenler Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Yassıada’nın yapılaşmaya açılıp açılmayacağı sorusu üzerine “Orada imar falan yok. Orada sadece kültür müzesi yapılmak için bir imar planı yapılmıştır” dedi.

İstanbul’a göç eden Trabzonluların artık gurbete değil, kendi memleketlerine geldiğini belirten Bayraktar, Trabzonlu olmanın getirdiği büyük sorumluluklar bulunduğunu ve bunu yerine getirmede herkese büyük görevler düştüğünü kaydetti.   Bu tür organizasyonların, insanları bir araya getirmesinin yanında önemli işlevler sağladığını aktaran belirten Bayraktar, “Bu duygu, bu samimiyet Türkiye’de başka bir yerde yok, başka bir vilayette yok. Buradaki samimiyeti yakalama, bu duyguyu, bu kucaklaşmayı, beraberliği, bütünlüğü yakalamak herkese, her baba yiğide nasip olmaz. Bu Trabzon’un kendi özelliğidir, güzelliğidir. Allah bu beraberliğimizi, birliğimizi, ahengimizi artırsın” diye konuştu.
  Bakan Bayraktar, eski başbakanlardan merhum Adnan Menderes ve 2 bakanın idam kararının alındığı Yassıada’da, imar çalışmaları kapsamında yapılaşmaya açılıp açılmayacağı yönündeki soru üzerine “Orada imar falan yok. Orada sadece kültür müzesi yapılmak için bir imar planı yapılmıştır. Her hangi bir imar planı yapılacak diye bir şey yok” dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler