YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yasin Börü davası bugün başlıyor
Yasin Börü davası bugün başlıyor
05 Ekim 2015 00:31
Özgür-Der üyeleri, Ayn El Arap (Kobani) bahanesiyle Diyarbakır'da gerçekleştirilen izinsiz gösterilerde Yasin Börü ve 3 arkadaşının öldürülmesine ilişkin davayı takip etmek üzere Ankara'ya gitti.

Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda bir araya gelen Özgür-Der üyeleri, Yasin Börü ve arkadaşlarını anmak için pankart açıp tekbir getirdi. 

Burada AA muhabirine açıklama yapan Özgür-Der Genel Başkan Yardımcısı Kenan Alpay, Yasin Börü ve arkadaşlarının öldürülmesinin Türkiye tarihinde ender görülen, son derece barbarca işlenmiş cinayetlerden birisi olduğunu ifade etti. 

Alpay, Diyarbakır'da ve Türkiye'nin diğer bölgelerinde birtakım siyasilerin çağrılarıyla ortaya konulan şehir terörüne karşı Ankara Adliyesi'nde olacaklarını kaydetti.

Yasin Börü ve arkadaşlarının katillerinin yargılanmasının temel mesele olduğunu dile getiren Alpay, "Ancak bir vakıa var ki o da bu cinayetleri işleyen, bu çağrıları yapan ve insanları sokaklara dökerek adeta toplumu birbirine düşüren siyasi organizasyonun da muhakkak yargılanması icap ediyor. Biz de bu noktada yarın adliye önünde bir çağrıda bulunacağız. Bu mahkemenin takipçisi olarak, bir daha Türkiye'de böylesine barbarlıkların, vahşetlerin yaşanmaması için Yasin Börü ve arkadaşları gibi gencecik, masum insanların katledilmemesi için bir çağrı yapacağız" diye konuştu. 

Açıklamanın ardından, Alpay ve beraberindeki Özgür-Der üyeleri, otobüsle Ankara'ya hareket etti. 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler