YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yaşananlar çok çirkin"
Futbolda şike soruşturmasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Divan Kurulu Başanı Yüksel Günay gözaltılarla ilgili olarak" Çirkin bir olay...Ne şike olduki araştırma yapıyorlar"dedi.
"Yaşananlar çok çirkin"
03 Temmuz 2011 / 13:03 Güncelleme: 03 Temmuz 2011 / 14:31

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, futbolda şike iddialarına yönelik operasyon ile ilgili, ''Çirkin bir olay, bunu buradan söyleyebilirim. Bu polis devleti. Hiç bir mahsur yok bunu söylemekte. Çünkü olay çirkin. Ne şike oldu ki araştırma yapıyorlar'' dedi.

Sapanca Gölü'nde yapılan ''Spor Toto Büyükler Türkiye Şampiyonası Kürek Yarışları'' için ilçeye gelen Günay gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Şikeyle ilgili bir operasyon, eş zamanlı olarak 12 kulübe yapmışlar. Şu an polis kulüpte halen arama yapıyor'' diye konuştu.

Operasyona ilişkin detaylı bilgi sahibi olmadıklarını anlatan Günay, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın emniyette ifadesinin alındığını belirtti.

Günay, Yıldırım'a ''ifade için geleceksin'' denildiğini kaydederek, şunları söyledi:

''Şikeyle ilgili bir operasyon, eş zamanlı olarak 12 kulübe yapmışlar. Şu an polis kulüpte halen arama yapıyor. Bekleyeceğiz bakalım ne çıkacak. Arkadaşlarla görüştüm galiba 3 kişiyi aldılar. Muhasebe müdürü, bir arkadaşımız ve Aziz Yıldırım'ı almışlar. İlhan diye bir arkadaşımız var onu da arıyorlarmış. Çirkin bir olay bunu buradan söyleyebilirim. Bu polis devleti. Hiç bir mahsur yok bunu söylemekte. Çünkü olay çirkin. Ne şike oldu ki araştırma yapıyorlar.''


AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler