YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yaşamını yitiren Yazıcıoğlu'nun SON fotoğrafı
İşte helikopter enkazından son fotoğraflar
Yaşamını yitiren Yazıcıoğlu'nun  SON  fotoğrafı
04 Nisan 2009 / 12:07 Güncelleme: 04 Nisan 2009 / 00:00

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz, helikopter kazasının ardından İHA muhabiri Güneş’le görüştüğünü ve Güneş’in kendisine "Başkan parçalandı, eks oldu" dediğini açıkladı.


ALTI kişinin can verdiği helikopter kazasıyla ilgili BBP adına Kahramanmaraş’ta sürdürülen soruşturmayı takip eden Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz, bugüne kadar gündeme gelmeyen iddialarda bulundu. Kemal Yavuz, kazayı 112 Acil Servisi’ni arayarak duyuran İHA Muhabiri İsmail Güneş’in bu görüşmeden sonra İHA Genel Merkezi’ni aradığını, ardından de kendisinin telefon numarasını alarak İsmail Güneş’i arayarak yaklaşık 5 dakika konuştuğunu, bu görüşmede gazetecinin kendisine "Bir tanesi yaşıyor o da can çekişiyor" dediğini anlattı.


Sinyal saptandı


Güneş’i tekrar aradığında telefonun önce meşgul sonra da kapalı olduğunu anlatan Yavuz, ayrıca, bu konuşmaların ardından Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun da cep telefonuyla 112 Acil Servis’in arandığını ancak görüşme yapılamadığını söyledi. Enkazın bulunduğu dağ silsilesinde yer alan Tüllüce Tepesi’ndeki Turkcell’e ait baz istasyonundan Muhsin Yazıcıoğlu’nun telefonundan 112 Acil Servis’e sinyal gönderildiğinin saptandığını öne süren Yavuz, "Enkazın bulunduğu noktanın 100 metrekare çevresinde telefon irtibatı sağlanmıyor. İsmail Güneş’in kendi telefonunun şarjı bittikten sonra Muhsin beyin telefonunu da alıp, 112’yi aradığını, ancak bu arada kurtulmak için enkazdan uzaklaştığı için bağlantı sağlayamadığını düşünüyoruz. Ama, şu ana kadar kimin telefonu bulundu, hangisi nerdeydi netleşmedi. Savcılık soruşturmayı yürütüyor" dedi.


Cesedine en son ulaşılan gazeteci İsmail Güneş’in fotoğraf makinesi, kamerası ve laptopu da savcılık incelemesi tamamlanarak bağlı bulunduğu İhlas Haber Ajansı’na teslim edildi, ancak içeriği açıklanmayan fotoğrafların depolandığı flash karta savcılık el koydu. Kemal Yavuz, Güneş’in kayıtlarını incelediklerini, içeri hakkında bilgi veremeyeceğini, bu konudaki açıklamayı gerek görüldüğü takdirde soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yapacağını kaydetti.


BBP Genel Başkanvekili Yalçın Topçu ise İHA muhabirinin kaza anında ve sonrasında kamera çekimi yaptığına ilişkin iddialarla ilgili, "Yetkililerden aldığımız bilgiye göre bir çekim yapılmadığı, o an herkesin can derdine düştüğü anlaşılıyor" dedi.


Gizli tanık iddiası


Avukat Kemal Yavuz, Ergenekon soruşturmasının gizli tanığı olduğu iddia edilen Muhsin Yazıcıoğlu’nun sırdaşı olduğunu, kendisiyle her türlü değerlendirmeyi yaptığını ancak bu konuda hiç konuşmadıklarını söyledi. Yavuz, Hrant Dink suikastının azmettiricilerinden Yasin Hayal’in duruşmaya çıkarken "Yaşasın BBP, yaşasın Alperen Ocaklar" sloganından Genel Başkan’ın çok rahatsız olduğunu ifade ederek, "Gelişmelerin her zerresini biliyorum. Genel Başkan, bu olaydan çok mustaripti" diye konuştu.


Cepten son görüntü


BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun, öldüğü kazadan önceki son fotoğraflarını BBP Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Bekir Kılıç çekti. Kılıç’ın cep telefonuna yansıyan görüntülerde Yazıcıoğlu helikoptere binmeden önce çok neşeli görülüyor. Yanında ise aynı kazada can veren helikopter pilotu Kaya İstektepe var. Başkanın çektiği diğer bir karede ise Yazıcıoğlu koltuğuna oturmuş emniyet kemerini bağlarken hemen yanında ise gazeteci İsmail Güneş var.

 


Helikopter enkazından son fotoğraflar / 1


Helikopter enkazından son fotoğraflar / 2


Güneş 112'yi Yazıcıoğlu'nun cebinden de aramış

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler