YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yasadışı MKP örgütüne operasyon
Yasadışı MKP örgütüne operasyon
29 Haziran 2010 13:08
İstanbul'da yasa dışı MKP'ye yönelik operasyon düzenlendi...

Yasa dışı Maoist Komünist Partisi (MKP) örgütü adına Tunceli'de gerçekleştirilen ve 7 güvenlik görevlisinin şehit edildiği, 9 kişinin de yaralandığı 5 ayrı olaya karıştıkları öne sürülen 3 şüpheli ile bu kişilere yardım ettikleri iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstihbarat Şube Müdürlüğüyle yapılan koordineli çalışmalar sonucunda, yasa dışı MKP terör örgütüne yönelik 25 Haziranda  gerçekleştirilen operasyonda, örgüt adına silahlı olarak kırsal alanda faaliyet gösteren ve Meriç Nehri üzerinden yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmeye çalıştıkları anlaşılan G.Y, A.D, S.G. ile bu kişilere sahte belge düzenledikleri öne sürülen H.Ö, E.Y. ve R.E. yakalandı.

Silivri, Selimpaşa'da bir turizm firmasının dinlenme tesislerinde gözaltına alınan kişilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda, 3 adet sahte kimlik ve 1 şişme bot ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan kişilerin, 1999 yılında Tunceli Hozat'ta askeri karakola taciz ateşi açılması, aynı yıl Ovacık kırsalında askeri birliğe silahlı saldırı düzenlenmesi, 30 Ocak 1999 tarihinde Tunceli Hozat kırsalında güvenlik güçleri ile çatışmaya girilmesi, 1 güvenlik görevlisinin şehit edilip, 4 güvenlik görevlisinin yaralanması, Ocak 2000 tarihinde Ovacık kırsalında güvenlik güçleri ile çatışmaya girilmesi sonucu 6 güvenlik görevlisinin şehit edilmesi ve 5 güvenlik görevlisinin de yaralanması, 20 Kasım 2001 tarihinde Hozat'ta, içerisinde Cumhuriyet Savcısının da bulunduğu askeri konvoya silahlı saldırı eylemlerini gerçekleştirdiklerinin tespit edildiği belirtildi.

Polisteki işlemleri tamamlanan 6 kişi, Beşiktaş'ta bulunan İstanbul Adliyesine sevk edildi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler