YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YAŞ listesi açıklandı
YAŞ listesi açıklandı
04 Ağustos 2010 20:40
Balyoz sanığı generaller terfi edilmedi. Yüksek Askeri Şura kararlarında Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına atama yapılmadı.

 Yüksek Askeri Şura'da alınan kararlar açıklandı.

Şura'da, yaş haddinden 30 Ağustos 2010 itibarıyla emekliye ayrılacak Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un yerine ve Kara Kuvvetleri Komutanlığına atama yapılmadı.

Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık'ın yerine 2. Ordu Komutanı Orgeneral Necdet Özel getirildi.

Kara Kuvvetleri EDOK Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu 1. Ordu Komutanlığına atanırken, EDOK Komutanlığına 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk getirildi.

Orgeneralliğe yükselenlerden Korgeneral Yalçın Ataman 3. Ordu Komutanlığına, Korgeneral Servet Yörük ise 2. Ordu Komutanlığına atandı.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ile Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay ise görevlerini birer yıl daha sürdürecek.

Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları ile diğer general ve amiral atama işlemleri, Yüksek Askeri Şura faaliyetleri dışında özel kanunlarla belirlenen esas ve usullere göre yapılıyor. AA

yorum yazan fatih'e
 // zafer şenol
yani şunu demek istiyorsun," bunlar başka hiç bir iş yapmıyor, gafil adam açta cumhuriyet tarihinden itibaren bu ordu ne yapmış bi incele" bi sürü yaptığı iş yanında bi de şunu yapmış, dini politikaya karıştıran insanlara devamlı karşı gelmiş (laiklik ilkesi). Yani orduyu karalamak isteyen sizler, yapılan kişisel bir hatayı orduya yüklemekte tereddüt dahi etmiyorsunuz. bu işin cılkı çıktı zaten millette bunu görüyor....
05 Ağustos 2010 07:17
DÜŞÜNCE
 // FATİH
KOMUTANLARIN KADEMESİ TAMMI TURK MİLLETİ DÜŞÜNCESİ NE ZIT

ÇÜNKÜ PKK BASKINLARINDA AÇIK NET KASITLAR VAR BUNU

ARAŞTIRMAK YERİNE SIZDIRANI ARAŞTIYOR PES DOGRUSU...
04 Ağustos 2010 17:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler