YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
YARSAV harekete geçti
YARSAV harekete geçti
31 Mart 2010 09:06
YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, CHP,MHP ve BDP gruplarını ziyaret ederek anayasa değişikliği taslağına destek verilmemesi talabinde bulundu.

Anayasa değişiklik paketine karşı en sert eleştirileri yapan YARSAV, dün Meclis'te CHP, MHP ve BDP gruplarını ziyaret ederek pakete destek verilmemesi talebinde bulundu. 

YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan ve yönetim kurulu üyeleri, MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, BDP Grup başkan vekilleri Ayla Akat Ata ve Bengi Yıldız, ardından da CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Suha Okay'la görüştü. Okay'la yapılan görüşmenin ardından açıklama yapan Tarhan, "YARSAV olarak bu anayasa paketinin demokrasiye karşı bir müdahale olduğunu ve sivil darbe girişimi olduğunu düşünüyoruz." diye konuştu. CHP Grup Başkan Vekili Hakkı Suha Okay ise YARSAV'ın endişelerini paylaştıklarını ifade etti.

'DEMOKRASİYE İNANAN 110 MİLLETVEKİLİ BULUNUR'

Okay, AK Parti'nin 330 rakamını geçmesi halinde CHP'nin gerekirse o aşamada Anayasa Mahkemesi'ne gidebileceğini belirterek, "Hukuk devletine sahip çıkacak, hukukun üstünlüğüne inanan, yargı bağımsızlığına ve hakim teminatına ve kuvvetler ayrımına inanan, demokrasiye inanan bu parlamentoda en az 110 milletvekili vardır. O 110 milletvekiliyle gerektiğinde Anayasa Mahkemesi'ne başvurulabilir. Hukuk devletine inanan 110 kişi olacaktır." ifadelerini kullandı. CHP'den fire olacağına ilişkin söylentilerin hatırlatılması üzerine de "CHP'den de hiçbir fire olmayacaktır. CHP'de fire olacak arkadaşın CHP içerisinde yeri yoktur." karşılığını verdi. 
Zaman

demokrasi
 // vatandaş
Sayın YARSAV ve aynı çizgideki CHP ; halkın iradesine karşı çıkmak ne zamandan beri demokrasi oluyor. % 20 ne zamadan beridir %80'in üzerinde oluyor. Ayrıca %51 büyktür YARSAV, CHP, Sabih Kanadoğlu karanlık güçler...
31 Mart 2010 10:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler