YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarın bu illerde okullar tatil
Yarın bu illerde okullar tatil
04 Mart 2012 18:33
Yurt genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.

Düzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, Kaynaşlı ve Yığılca ilçelerinde yarın eğitime 1 gün süreyle eğitime ara verildi.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime 1 gün ara verildi. İlçede  köylere de ulaşım sağlanamıyor.

Erzurum'un Tekman ilçesine bağlı köylerde eğitime bir gün ara verildi.

Hakkari'de yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, il genelindeki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle kent merkezi ve ilçelerinde eğitime yarın bir gün süreyle ara verileceği belirtildi.

Kastamonu'nun Küre ilçesinde ise kar yağışı dolayısıyla yatılı ilköğretim bölge okulları hariç eğitime 2 gün ara verildi.

Kar yağışının etkili olduğu Daday ilçesinde de pazartesi ve salı günleri eğitime ara verildiği açıklandı. Pınarbaşı ilçesinde de ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Devrekani'de ise taşımalı eğitime yarın ara verildiği duyuruldu.

Muş Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada da Muş merkez ve ilçelerine bağlı köylerde kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Kayseri'nin Pınarbaşı ve Sarız ilçesi ile beldelerindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda, eğitime 1 gün ara verildi.

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, etkili olan yoğun kar yağışı ve tipinin ulaşımda aksaklıklara neden olduğunu belirterek, ilçe merkezi ve köylerinde pazartesi ve salı günü okulların tatil edildiğini söyledi.

Van Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır da il genelinde taşımalı eğitim veren okullarda eğitime kar yağışı ve tipi sebebiyle yarın ara verildiğini bildirdi.

Sayılır, ''Yarın için il genelinde taşımalı eğitim hizmeti veren tüm ilk ve orta eğitim kurumlarının tatil edilmesi kararını aldık. Merkez ve köylerdeki diğer okullar eğitime devam edecekler'' diye konuştu. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler