YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Yarım puanımızı bile sildirmeyiz"
Şike de işler iyice karıştı. Kulüpler Birliği ve Federasyon anlaştı, küme düşürme kalksın puan silelim dediler. Ancak Bu seferde Fener karara karşı çıktı. Fnerbahçe adına konuşan Özdemir, "yarım puanımızı bile sildirmeyiz, suçluysak küme düşürün" dedi
"Yarım puanımızı bile sildirmeyiz"
21 Ocak 2012 / 09:57 Güncelleme: 21 Ocak 2012 / 09:31

Yarım puanımızı bile sildirmeyiz!

F.Bahçe Başkanveli Nihat Özdemir, kritik Kulüpler Birliği toplantısında alınan kararlara şerh koydu

“Puan silme, para cezaları verilmesi veya UEFA’nın dikte ettiği kararlara karşıyız.. Suçsuz olduğumuza da inanıyoruz.”

“58. maddenin virgülüne bile dokunulmamalı.. TFF, Kim suçluysa, gerekli savunmayı sağlayarak gerekli kararı versin.”

“Sözlü savunmasını herkes vermelidir ve PFDK delillere, yeni adreslere bakıp, şahitleri de dinleyip karara öyle varmalıdır”

F.BAHÇE Başkanvekili Nihat Özdemir ve asbaşkan Ali Koç, dünkü toplantının ardından yaptıkları ortak açıklamada UEFA’nın dikte ettiği her karara karşı olduklarını belirttiler. Özdemir, “Biz herhangi bir şekilde yarım puan dahi silinmesi, puan kesilmesi, para cezası verilmesi veya UEFA’nın dikte ettiği kararları kabul etmiyoruz. Suçsuz olduğumuza, masumiyet karinesine inanıyoruz. 58. madde değişmesin, virgülüne bile dokunulmasın, buna TFF’nin yetkisi vardır, kim suçluysa, kimin suçlu olduğuna inanıyorsa, gerekli savunmayı sağlayarak gerekli kararı versin.

ANCAK ‘Kimin suçlu veya suçsuz olduğunu anlamak için zamana ihtiyaç vardır. Sözlü yazılı savunmasını herkes vermelidir ve TFF, PFDK delillere, yeni adreslere bakıp, şahitleri dinleyip karara varmalıdır’ dedik” şeklinde konuştu.

ÖZDEMİR, bir önceki toplantıda Aziz Yıldırım’ın mektubunda yazanlar için ‘Kulübü bağlamaz’ ifadesi kullandığı iddiasını da yalanlarken, “Öyle bir açıklamam olmadı, Sayın Aziz Yıldırım’ın yaptığı açıklamayla ilgili tek bir cümlem olmadı. Sayın Aziz Yıldırım açıklamayı avukatlarıyla göndermişti ve bizim haberimizin olmadığını söyledim. İçeriğiyle ilgili arkadaşlarımla tartışmadan herhangi bir fikir zaten söyleyemem” ifadelerini kullandı.

KOÇ ise “2011’in ağustos ayının sonunda yine burada bir toplantı yapmıştık. Şampiyonlar Ligi’nden men edilmemizin ardından 1-2 gün geçmişti. Ve ben o gün TFF’nin bizi peşinen suçlu gördüğü ortamda küme düşürülmemiz gerektiğini, 1 senede cezamızı çekip süreci geride bırakmak istediğimizi söylemiştim.

‘SAVUNMA HAKKI VERİN’ 

TÜRK futbolu için aklı selim yolun bu olduğunu belirteli, 5 ay geçti. Halen tüm olay F.Bahçe üzerinden kurgulanıyor. Başkanımız, yöneticilerimizin savunma hakkı kullanılmamışken, F.Bahçe’ye ne ceza verileceği konuşuluyor. Halbuki 8 kulübün adı geçiyor. Bu da bizi dayanamayacağız noktaya getirmiştir. Toplantıda, bizlere adil bir savunma hakkı verilmesi için mücadele edilmesi istedik. 26 Ocak’ta genel kurulun gereksiz olduğunu, 58. maddenin değişmemesi gerektiğini savunduk.

KOÇ: Sürekli bize UEFA’nın sopası gösteriliyor

ALİ Koç, toplantı sonrasındaki açıklamasında “UEFA’nın neden bu kadar topa girdiği araştırılmalı” dedi. Kendilerine sürekli olarak UEFA maşası-sopası gösterildiğini ifade eden Koç “UEFA olayın Türkiye’nin iç işi olduğunu açıkladı. UEFA’nın bu topa ne kadar girdiğini, Cornu’nun ifadeleriyle paylaştık. Cornu’nun ifadesinin geri çekilmesi, söylediklerini yalanladı anlamına gelmez. Söz konusu kişiler Cornu’ya dava açtı mı, bunu da bilmiyoruz” dedi.

Fener’de divan ve yönetim buluşuyor

F.BAHÇE Kulübü Yüksek Divan Kurulu’nun kritik olağan toplantısı bugün yapılacak. Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki toplantı saat 10.30’da başlayacak.

TOPLANTIDA geride kalan 2011 yılının değerlendirmesinin yanında dün yapılan TFF-Kulüpler Birliği Toplantısı masaya yatırılacak. Toplantıda ayrıca 26 Ocak’ta yapılacak TFF Genel Kurul’nda izlenecek politika görüşülecek. (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler