YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yargıtay'ın Balyoz mesaisi başlıyor
Balyoz Planı davasının temyiz duruşması öncesinde sanıklara destek vermek isteyen bir grup, Yargıtay yakınlarında toplandı.
Yargıtay'ın Balyoz mesaisi başlıyor
15 Temmuz 2013 / 08:56 Güncelleme: 15 Temmuz 2013 / 12:07

Balyoz Planı davasının temyiz duruşması, Yargıtay 9. Ceza Dairesi'nde başladı. Duruşma öncesinde  aralarında sanık yakınlarının da bulunduğu bir grup, erken saatlerden itibaren davanın ele alındığı Yargıtay önüne geldi.

Vekaletler Caddesi'nde barikat oluşturan polis, kalabalığı Yargıtay binasına yaklaştırmadı. Bu sırada Yargıtay'a gelen bazı sanık avukatları da hakimlerce hazırlanan listede isimleri bulunmadığı gerekçesiyle polis tarafından içeri alınmadı. Polisin yetki belgesi veya vekaletname sormasına tepki gösteren avukatlar, bir süre güvenlik güçleriyle tartıştı. Bunun üzerine kalabalık da alkışlarla avukatlara destek oldu. Daha sonra avukatlar kimliklerine bakılarak içeri alındı. Avukatların ardından sanık yakınları da kimlikleri kontrol edilip Yargıtay'a girdi. 

Sanıklara destek için Yargıtay önüne gelen ve ellerinde Türk bayrakları bulunan, sarı fular takan ve arkasında balyoz resmi bulunan tişörtler giyen kalabalığın caddedeki bekleyişi sürüyor. Ellerinde çeşitli dövizler taşıyan kalabalık, zaman zaman sloganlar atıyor.

Davayı izlemek üzere Yargıtay önüne gelen eski bakanlardan Yaşar Okuyan, ailelere ve avukatlara yapılanları "nezaketsizlik" olarak nitelendirdi. Okuyan, "Avukatlar, aileler engelleniyor. İnsanlar müebbetle yargılanıyor. Aileler haklı olarak endişeleniyorlar. Bu görüntü Türkiye'ye yakışmıyor"  diye konuştu. 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler