YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yargıtay'ın acı günü
Yargıtay onursal üyesi, Kanal A Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya'nın amcası Mustafa Kaya Hak'kın rahmetine kavuştu...
Yargıtay'ın acı günü
26 Kasım 2010 / 15:10 Güncelleme: 26 Kasım 2010 / 15:10

Yargıtay onursal üyesi, Kanal A Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya'nın amcası Mustafa Kaya Hak'kın rahmetine kavuştu.

 

1992 yılında Yargıtay 1. Dairesi’nden emekli olan merhum Mustafa Kaya, sosyal ve kültürel faaliyetler ile iştigal ediyordu.

 

Merhum Mustafa Kaya, 27 Kasım Cumartesi günü Kocatepe Camii'nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanına defnedilecek.

 

MUSTAFA KAYA KİMDİR?

 

Acıpayam'da 1927 yılında doğan Kaya, 1949 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Cumhuriyet savcılığı, hakimlik, Yüksek Hakimler Kurulu raportörlüğü ve Yargıtay üye yardımcılığı görevlerinde bulunan Kaya, 29 Aralık 1977'de Yargıtay üyeliğine seçildi. Kaya, Yargıtay Birinci Ceza Dairesi üyeliği görevini sürdürürken, 11 Ocak 1992 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştı.

 

Değerli Kaya Ailesi;
 // Gökhan PEKER
En başta Merhum Mustafa KAYA'nın Oğlu İbrahim Safa KAYA olmak üzere tüm KAYA Ailesine Yüce Yaratıcı'dan sabır diliyor, Değerli Büyüğümüz'ün de ruhunun şad ve mekanının da cennet bahçeleri olmasını niyaz ediyorum... Saygılarımla...
28 Kasım 2010 01:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler