YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yargıtay'dan Erdoğan'a cevap
Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'den Başbakan Erdoğan'a yanıt gecikmedi. Erdoğan'ın Yargıtay'a ilişkin eleştirilerine Gerçeker, "Kim ne derse desin biz inandığımız şeyleri söylemeye devam edeceğiz" diye cevap verdi...
Yargıtay'dan Erdoğan'a cevap
05 Nisan 2010 / 09:56 Güncelleme: 05 Nisan 2010 / 10:03

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, sözlerinin yargı bağımsızlığının daha güçlenmesi için olduğunu belirterek, ''Kim ne derse desin, biz inandığımız şeyleri söylemeye devam edeceğiz'' dedi.

Gerçeker, Yargıtay'a gelişinde gazetecilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine ilişkin sorularını yanıtladı.

Bire bir kimseyle laf yarışına girmek istemediğini belirten Gerçeker, ''Herkesin söyledikleri ortada. Kamuoyu takdir etsin. Biz sadece yargı bağımsızlığı için mücadele ediyoruz. Söylediklerimiz yargı bağımsızlığının daha güçlenmesi için, yargı bağımsızlığının geri gitmemesi için. Kim ne derse desin, biz inandığımız şeyleri söylemeye devam edeceğiz'' diye konuştu.

Yargıtay'da anayasa değişikliği ile ilgili oluşturulan komisyonunun raporunun ne zaman tamamlanacağının sorulması üzerine de Hasan Gerçeker, ''Hazırlıyoruz. Bugün tamamlanır mı bilmiyorum. Tamamlanırsa açıklarız'' yanıtını verdi.

Raporun sözlü mü yazılı mı açıklanacağına ilişkin sorulara karşılık olarak da Gerçeker, rapor tamamlanırsa Başkanlar Kurulunu toplayıp konuyu değerlendireceklerini söyledi.

Yargıtay Başkanı Gerçeker, Başkanlar Kurulunun bugün toplanıp toplanmayacağının belli olmadığını da ifade ederek, ''Eğer rapor tamamlanırsa Başkanlar Kurulunu toplarız. Bugün de olabilir, yarın da olabilir, başka bir gün de olabilir. Şu an kesin bir şey yok'' diye konuştu.

A.A.

taraf olan,anayasa suçu işleyen yargı bağımsız olamaz...
 // ibrahim çelikoğlu
Türk vatanı için şehit olmayı yeğler.Vatanın anayasasına karşı gelen hangi kesim olursa olsun,karşı koyması,uğrunda hayatını vermesi meselesidir...Ben hukukçuyum,hukuk bilirim,anayasaya ihtiyacım yok denemez.Devlet dışlanamaz.Devlete sahip çıkılır.Yanlış varsa,düzeltilmek için girişimlerde bulunulur ve icap ederse cuppe bir tarafa bırakılır,siyasete soyunulur,yasama yoluyla düzen kurulur.
Yoksa,her kafadan bir ses çıkarsa,sarhoş gibi bir şeyi geveleyip dururuz...
05 Nisan 2010 13:31
VATANDAŞA SORUN YARGI BAĞIMSIZMI ?
 // HARUN
Hiç kimse kimseyi aldatmaya kalkmasın bu milleti bir şey anlamaz bilmez zannetmesin sorun bu millete size kimin kim olduğunu ve bağımlımı bağımsızmı olduğunu size söyleyiversin, kapalı hiç bir şey kalmadıki herşey ortada cirit atıyor.Şapka düştü kel göründü müsaade edinde ne olduğuna referandumla biz karar verelim....
05 Nisan 2010 10:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler